Bicyklovanie a chudnutie

Bicyklovanie je pri chudnutí účinné, ale neuznávam ho. Predsa len je to sedavá činnosť. Keď celý deň sedím pri práci, fakt ma to už neláka ísť sedieť na bicykel. Horná polovica tela je na bicykli bez pohybu. Strnulé telo, ruky predpažené… To všetko na tej maličkej bodke zvanej sedátko?

Hlava je pri jazde často v záklone a to trvalo zaťažuje krčnú chrbticu. Typickým problémom sedavého zamestnania a šoférovania sú aj skrátené prsné svaly. Bicyklovanie nie je vhodným kompenzačným cvičením.

Predstavte si tučného muža okolo päťdesiatky. Povie vám, že má tak asi 90 kíl, čiže v skutočnosti najmenej 120. Nikdy v živote sa nevenoval žiadnemu pohybu. Ak spadne z bicykla, zranenie môže byť veľmi vážne!

  1. Obézny je oveľa ťažší, než športovec. Iné zranenia sa stanú ak na plece spadne 60 kilový a iné zranenia utŕži 120 kilový občan.
  2. Nie je trénovaný, takže sa nedokáže ešte počas pádu pripraviť na náraz. Obrazne povedané: padne ako vrece zemiakov. Športovec by ešte počas pádu možno stihol aspoň trocha mierniť náraz a pripraviť sa.
  3. Netrénovaný má krehké kosti. Náraz, ktorý by športovec zvládol bez problémov môže u obézneho viesť k zlomenine.
  4. Zotavenie z úrazu je u obézneho podstatne pomalšie. Je to spôsobené aj tým, že tukové tkanivo produkuje rôzne látky, ktoré v tele vyvolávajú zápal. To, plus zlá kondícia značne spomaľuje aj hojenie rán.

Jednoducho ak z bicykla spadne 50 kilový športovec – otrasie sa a ide ďalej. Ak rovnako spadne 140 kilový diabetik, môže skončiť v nemocnici.

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.