Doplnky výživy pri športe

Predpokladám, že tí, čo sa snažíte chudnúť, nešportujete poloprofesionálne, ba ani štvrťprofesionálne. Preto nepotrebujete žiadne prípravky pre kulturistov či vrcholových športovcov. Nenechajte sa oklamať reklamou. To čo funguje telesne aktívnym ľuďom nebude fungovať chudnúcim osobám. Pokiaľ chcete niečo opakovať po športovcoch, potom to spravte: pravidelne cvičte. Na účely chudnutia nepotrebujete výživové doplnky.

Kĺbová výživa

Konkrétne glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a možno MSM. Tieto látky sú často odporúčané ako podpora kĺbov. Máte bolesti? Choďte k lekárovi, nie do lekárne. Ak vám lekár kĺbovú výživu odporučí, môžete to skúsiť.

Chcete podporiť svoje kĺby? Zabráňte ich ďalšiemu poškodzovaniu. Pozor na nevhodný pohyb, otrasy a najmä: schudnite. Vyhnite sa v strave mäsu, mäsovým vývarom a mliečnym výrobkom. Nezabudnite ani na strečing.

Prostriedky na regeneráciu

Na regeneráciu je na trhu veľa produktov. Ak chudnete, nesmiete cvičiť tak tvrdo a tak veľa, aby ste potrebovali niečo kupovať! Ale riadne sa po tréningu vyspať je nutné. Aj pauzy medzi tréningami treba. Nie hltať bobule. Nezabudnite ani tu na strečing. Je to regenerácia, akú potrebujete.

Kreatín

Kreatín spôsobuje, že dokážete odcvičiť asi o 15% viac, než bez neho. Nie je vhodný pre začínajúceho cvičenca! Začiatočník by si vďaka vyššej sile a nesprávnej technike cvičenia mohol ľahšie privodiť zranenie.

Je to energetický zdroj, takže ak cieľom cvičenia je chudnutie, tak ani z toho dôvodu kreatín nepoužívajte.

Kulturistické bielkoviny

V amatérskom športe pri pravidelnej konzumácii privodia skôr vznik novej „činky“ priamo v bruchu nádejného kulturistu… Príliš veľa bielkovín v strave znižuje schopnosť regenerácie tela. Často aj nepriaznivo ovplyvňujú trávenie. Najvhodnejšie dávkovanie: nepoužívajte ich.

Lieky a výživové doplnky na chudnutie

Poznám jeden spoľahlivo účinný výživový doplnok na chudnutie. Je však poriadne drahý! Ale je to to najlepšie, čo nájdete na trhu. Terapeutická kúra môže stáť okolo 100 € mesačne. Skôr však viac. Ale je to založené na 100% prírodnej báze. Tento výživový doplnok sa volá zelenina a ovocie.

  • Dávkovanie: jedna bobuľa kalerábu ráno. 1 bobuľa pomaranč desiata. 3 rôznofarebné papriky na obed. Jedno veľké jablko na olovrant. Jedna dusená brokolica večer.
  • Užívanie: Užívajte tento výživový doplnok denne vždy pred jedlom.

Inými slovami: pri pestrej strave nepotrebujete výživové doplnky.

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.