Motivujte sa pri chudnutí

Každý by chcel vyzerať štíhlejšie a zdravšie. Aj tí, ktorí to nikdy nepriznajú. Viete prečo? Pretože byť štíhlym je normálny stav. Tak nejak má naše telo vyzerať, keď je zdravé. Keď sa oň staráme. Vtedy nám dá plný výkon a veľa možností.

Lenže ako to dosiahnuť, ak už je človek väčší, než by chcel? Vieme, že diéty a hladovky nám nepomôžu. Nemá zmysel experimentovať. Lepšie je držať sa overeného postupu. Môžete si prečítať knihu Mira Veselého. Je to jedna z najznámejších kníh o chudnutí u nás. Jej prvé vydanie v roku 2004 vyšlo pod názvom Chudnutie v sebaobrane. Miro Veselý v ňom popisoval svoje skúsenosti s chudnutím – sám za rok schudol 35 kíl. Ďalšie vydanie knihy malo názov Ako som schudol 35 kíl. Tu už bol aj postup na chudnutie. No čitatelia chceli aj recepty. A tak vznikla kniha Jedálniček na chudnutie. V nej je všetko:

  • Príbeh, ako chudol Miro Veselý aj tipy, vďaka čomu si už 15 rokov si novú váhu udržiava.
  • Teória a prax chudnutia. Všetko čo potrebujete vedieť, aby ste „to dali“.
  • Psychologické i praktické tipy, ako si novo získanú nízku váhu môžete udržať dlhodobo. Bez nich totiž človek zvyčajne zas rýchlo priberie.
  • 90 receptov, ktoré môžete kombinovať donekonečna.

Dôležité je, že odporúčania v tejto knihe nie sú diétou, ale návodom na zdravší životný štýl. Osvojíte si návyky, ktoré poskytnú lepšiu kondíciu a vitalitu – samozrejme, ak ich dodržíte.

Plán na chudnutie

Ak prejdete na zdravší životný štýl, môžete sa cítiť lepšie. Môžete zhodiť kilá a najmä centimetre.

Táto kniha vám výsledky nezaručí. Ak však dodržíte odporúčania, tak to vám výsledky poskytne. Vaša disciplína je tajomstvom úspechu. V knihe je len návod.

Dnešná doba však prináša viacero pascí. Naši pra-pra rodičia museli za deň veľa času stráviť prácou. Pár hodín zaopatriť dobytok, alebo pracovať na poli. Nejaké hodiny znamenalo doniesť vodu a zaistiť jedlo. Neboli chladničky, takže aj toho jedla bolo menej a bolo jednoduchšie. Dnes nič z toho neplatí. Živíme sa sedením pri počítači. Po práci sa bavíme s mobilom a klikáme na Facebooku. K tomu veľa výdatného jedla a problém je na svete.

Obezita

Dnes sú tučné už aj deti. Ešte tak pred 30 až 40 rokmi bolo tučné dieťa v jednej triede asi tak jedno. Bolo výnimkou a všetci sa mu posmievali. Dnes má toľko detí nadváhu, že tučným sa už veľmi nesmejú.

V dospelosti však tučnota znamená problém. Tučný človek si k sebe ťažšie nájde atraktívnu partnerku. V niektorých zamestnaniach tučných nechcú. Potom sa už začne ten klasický boj o to, ako schudnúť.

 

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.