Probiotiká pri chudnutí

Pre život a zdravie človeka je nevyhnutné, aby mal v črevách tie správne mikroorganizmy. Samotné probiotiká dodané v strave, alebo v tobolkách sa v našom čreve nezdržia dlho. Svojou prítomnosťou však podporia zlepšenie fungovania vašej vlastnej črevnej mikrobioty. Často si preto dávajte fermentované potraviny ako je tofu, tempeh, kyslá kapusta, kvasené uhorky, či kimchi. Zriedkavejšie možno aj jogurt, kefír, alebo acidofilné mlieko. Netreba veľa. Radšej pestro, po troche, ale pravidelne a dlhodobo. Už zakrátko na takej strave asi pocítite významné zlepšenia, ako sa budete cítiť.

Odporúčam vám, aby ste tieto prirodzené zdroje podporili aj pravidelným a dlhodobým užívaním probiotík vo forme výživových doplnkov. Tie majú výhodu – viete, že užívate klinicky aspoň trocha overené kmene. Na rozdiel od zdrojov v potrave ľahšie prežijú cestu tráviacim systémom až do čriev.

  • Na začiatku chudnutia môže byť vhodný Lactoflor v tobolkách.
  • Probio-fix INUM sa hodí na dlhodobé použitie, podobne aj Probio-fix, alebo SWISS Laktobacily. Účinok dlhodobo používaných probiotík pocíite zvyčajne až o pár dní po začatí používania.
  • V prípade akútnych problémov (hnačka, alebo pri antibiotikách) pomôže Nekadex, alebo Nutrolin B. Tieto probiotiká majú veľmi rýchly účinok, niekedy rozdiel pocítite už o niekoľko desiatok minút.
  • Na weboch probiotik.sk, alebo encyklopedia.akv.sk je o probiotikách viac.

Pestrá strava dodáva všetko, čo v tele potrebujeme.

Často sa dočítate, že to nezrelé ovocie a podivná zelenina akú bežne kúpime v hypermarketoch sú plné chémie a neobsahujú žiadne vitamíny. Nenaleťte! S kvalitou potravín to nie je tak zlé, ako to sugestívne tvrdia tí, ktorí vám chcú predať svoj produkt, alebo zaujať článkom. Iste by bolo lepšie, keby sme sa mohli stravovať priamo niekde na farme. Ale bežne sa to nedá. Tak jedzte to, čo dostať. Nemusí to nutne byť #eko #bio #raw #pure #natural #fairtrade #zerowaste #vegan #organic #GMO & GlutenFree…

Jedzte denne pol kila ovocia a zeleniny (radšej kilo) a jedlá podobné, ako nájdete aj v tomto jedálničku. Tieto pravidlá zaistia primeranú dávku vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Multivitamínový prípravok určite nenahradí rozmanitú stravu. Pokiaľ predsa len „niečo“ užívať chcete, môžete si občas s hlavným jedlom dať multivitamínový prípravok, ako je Geriavit. Mal by však o tom určite vedieť váš lekár a odsúhlasiť to.

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.