Test závislosti od jedla

Nasledujúce 4 situácie by sa vám nemali stať ani raz za posledný rok.

  • Konzumácia jedla v nadmernom množstve. Jedávate tak, že vám to spôsobí problémy? Nevoľnosť, pocit prejedenosti, „pokazené brucho“, potreba „liečiť si žalúdok“, či dokonca žlčníkový záchvat, či obezitu.
  • Jedenie v nevhodnej situácii. Jete nevhodné jedlo aj v prípade, že viete, že to nie je dobrý nápad? Napríklad máte sa učiť a viete, že ak si dáte rezeň s hranolkami, tak potom zaspíte. Napriek tomu si ho dáte? Alebo ste obézni a viete, že tá klobáska nemá čo hľadať ani vo vašich ústach?
  • Konzumácia napriek predošlým ťažkostiam. Aj keď v minulosti ste s nejakým jedlom mali problémy, znova si ho dávate? Ak vám posledne bolo po husacích hodoch zle od žalúdka, nie je rozumné ísť aj tento rok.
  • Konzumácia napriek sociálnym problémom. Jedávate nevhodné jedlá aj v prípade, že z toho sú problémy? Hádky s manželským partnerom (nejedz to tlsté!). Ak sa vám vysmievajú, že ste tučko, alebo sa už hanbíte chodiť medzi ľudí, aj to sú sociálne problémy.

Stačí, aby ste odpovedali raz áno a je možné vzniesť podozrenie, že s nevhodným jedlom asi nejaký problém máte. Potom je rozumné riešiť ho a nejesť jedlá podľa chuti, ale podľa toho, kedy a aké sú vhodné. A áno! Je donebavolajúca nespravodlivosť, že nesmiete jesť bravčový bôčik.

Život je krutý. Raz k prasiatkam na bitúnku, inokedy k tučným ľuďom, ktorí nesmú jesť oškvarky.

Pokiaľ by ste mali vážnejšie problémy so závislosťou akéhokoľvek druhu, pomôže psychiater. Môže vám pomôcť nájsť spôsob, ako stav zvládnuť.Mnoho obéznych si myslí, že oni proste MUSIA zjesť celú čokoládu na počkanie. Že sa nedokážu ovládnuť. Že inak sa nedá, že ich vôľa by to nevydržala. Azda by praskla. V skutočnosti sú len rozmaznaní.

Postupom času si zvykli, že keď si ich vôľa zaželá koláčik, je jej ihneď vyhovené. Ak si vôľa zaželá rezeň, dostane ho. Hneď. Taký človek si časom navykne, že sa vždy splní všetko, čo chce. Jeho vôľa sa „uvoľní“.

Maškrtenie sa stáva štandardom. Štandard sa stáva návykom. Hody už nie sú udalosťou, ale dennou rutinou. A už zas sme v bludnom kruhu.

Chcete maškrtiť, polihovať a mať štíhlu líniu?

Je to ako chcieť modré tričko červenej farby.

Záleží len na tom, či máte viac v úcte svoje zdravie, alebo pahltnosť.

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.