Výhovorky, ktorými sa vyhýbame športu

Často počúvam, že cvičiť sa nedá lebo… a nasleduje niektorá výhovorka. Všetky dôverne poznám. Všetky som už použil. No a hlavne: sú to výhovorky, nie skutočné dôvody! Nenechajte sa oklamať pohodlím. Zoznam výhovoriek:

  • „Nemám čas.“ Čas je vec priorít. Na čom nám záleží, na to si čas nájdeme.
  • „Pôjdem zajtra.“ Veľmi častý spôsob, ako sa vyhnúť nejakej činnosti, je odklad. Takže žiadne také, že začnete so športom od prvého!
  • „Najskôr chcem schudnúť, potom začnem cvičiť.“ Je to výhovorka, pomocou ktorej človek odďaľuje „ten okamih“.
  • „Hanbím sa ukazovať v posilňovni alebo na verejnosti.“ Nič vám však nebráni chodiť na prechádzky či cvičiť doma.
  • „Nemám na posilňovňu peniaze.“ O.K. Prechádzky sú zadarmo.
  • „Nemusím cvičiť, lebo pracujem manuálne.“ Manuálna záťaž nemá rovnaké účinky ako šport. Práca vyčerpáva, šport posilňuje.
  • „Nevládzem cvičiť.“ V tom prípade máte zle navrhnutý tréning. Poľavte.
  • „Cvičenie ma nebaví.“ Aj mňa viac baví maškrtenie a odpočívanie na lehátku, ako dvíhanie činky. Povedzte si, že cvičenie je pre vás liečebnou kúrou a že lieky bývajú neraz horké.
  • „Som nešika a slon v porceláne.“ Pravidelný pohyb zlepší neurosvalovú koordináciu a „ťarbavý“ začne mať oveľa lepšie koordinované pohyby.
  • „Nechce sa mi.“ Práve naša pohodlnosť a lenivosť je hlavnou príčinou, prečo sme stučneli. Žiaľ, s ňou sa bojuje naozaj najťažšie. Pomôže, ak si nájdete kamaráta, alebo skupinku ľudí, s ktorými budete cvičiť spoločne. Nebude sa vám síce chcieť, ale keď viete, že vás čakajú, veľmi to pomáha!

Plánujete schudnúť?

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Odkladanie je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote.

Zajtra bude rovnako ťažké začať s chudnutím, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude zas len dnes. Ak sa vám nechce dnes, nebude sa vám ani zajtra.

Zmeňte tento bludný kruh! Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.