Motivujte sa pri chudnutí

Každý by chcel vyzerať štíhlejšie a zdravšie. Aj tí, ktorí to nikdy nepriznajú. Viete prečo? Pretože byť štíhlym je normálny stav. Tak nejak má naše telo vyzerať, keď je zdravé. Keď sa oň staráme. Vtedy nám dá plný výkon a veľa možností. 

Lenže ako to dosiahnuť, ak už je človek väčší, než by chcel? Vieme, že diéty a hladovky nám nepomôžu. Nemá zmysel experimentovať. Lepšie je držať sa overeného postupu. Môžete si prečítať knihu Mira Veselého. Je to jedna z najznámejších kníh o chudnutí u nás. Jej prvé vydanie v roku 2004 vyšlo pod názvom Chudnutie v sebaobrane. Miro Veselý v ňom popisoval svoje skúsenosti s chudnutím – sám za rok schudol 35 kíl. Ďalšie vydanie knihy malo názov Ako som schudol 35 kíl. Tu už bol aj postup na chudnutie. No čitatelia chceli aj recepty. A tak vznikla kniha Jedálniček na chudnutie. V nej je všetko:

  • Príbeh, ako chudol Miro Veselý aj tipy, vďaka čomu si už 15 rokov si novú váhu udržiava.
  • Teória a prax chudnutia. Všetko čo potrebujete vedieť, aby ste “to dali”. 
  • Psychologické i praktické tipy, ako si novo získanú nízku váhu môžete udržať dlhodobo. Bez nich totiž človek zvyčajne zas rýchlo priberie. 
  • 90 receptov, ktoré môžete kombinovať donekonečna. 
 
Dôležité je, že odporúčania v tejto knihe nie sú diétou, ale návodom na zdravší životný štýl. Osvojíte si návyky, ktoré poskytnú lepšiu kondíciu a vitalitu – samozrejme, ak ich dodržíte.

Plán na chudnutie

Ak prejdete na zdravší životný štýl, môžete sa cítiť lepšie. Môžete zhodiť kilá a najmä centimetre.

Táto kniha vám výsledky nezaručí. Ak však dodržíte odporúčania, tak to vám výsledky poskytne. Vaša disciplína je tajomstvom úspechu. V knihe je len návod.

Dnešná doba však prináša viacero pascí. Naši pra-pra rodičia museli za deň veľa času stráviť prácou. Pár hodín zaopatriť dobytok, alebo pracovať na poli. Nejaké hodiny znamenalo doniesť vodu a zaistiť jedlo. Neboli chladničky, takže aj toho jedla bolo menej a bolo jednoduchšie. Dnes nič z toho neplatí. Živíme sa sedením pri počítači. Po práci sa bavíme s mobilom a klikáme na Facebooku. K tomu veľa výdatného jedla a problém je na svete. 

Obezita

Dnes sú tučné už aj deti. Ešte tak pred 30 až 40 rokmi bolo tučné dieťa v jednej triede asi tak jedno. Bolo výnimkou a všetci sa mu posmievali. Dnes má toľko detí nadváhu, že tučným sa už veľmi nesmejú.

V dospelosti však tučnota znamená problém. Tučný človek si k sebe ťažšie nájde atraktívnu partnerku. V niektorých zamestnaniach tučných nechcú. Potom sa už začne ten klasický boj o to, ako schudnúť.

Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

90 receptov

Jednoduchá príprava, ľahko dostupné suroviny, chutné. Pravda, nie je to grilovačka, ani tortové hody.

Plán cvičenia

Žiadny tvrdý tréning. Stačia prechádzky a ľahké cvičenie. Nech vás to neprestane baviť kvôli námahe.

Motivácia

Veľa nápadov a námetov prečo sa chudnutie oplatí. Mnoho trikov, ako sa môžete udržať na dobrej ceste.

Koľko diét ste už skúsili? Koľký krát ste už začali? Aké ste dosiahli výsledky? Na to vám odpovie pohľad na brucho. Ak je veľké, ste niečo robili zle.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Začnite dnes

Neodkladajte chudnutie na zajtra. Je to len výhovorka, akou sa človek často bráni nepríjemným zmenám v živote. 

Zajtra to bude rovnako ťažké, ako dnes. Viete prečo? Pretože zajtra bude dnes.

Zajtra to bude rovnako ťažké, ako dnes. 

Viete prečo? Pretože zajtra bude dnes.

Ak sa vám nechce dnes, neschudnete nikdy. 

Zmeňte tento bludný kruh!

Nestrácajte čas nezmyselnými diétami, hladovkami a výhovorkami. 

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.