Jedálniček na chudnutie

Prečo sme tuční? Akými spôsobmi sa dá schudnúť? Ako sa dá vylepšiť kondícia? Čo variť, aby to bolo zdravé a pritom aby človek schudol? Aj o tom je kniha Jedálniček na chudnute. Plus príbeh Mira Veselého ako schudol 35 kíl. Je to tučná, 300-stranová kniha plná motivácie a informácií. Zloženie: 395 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

20,30 

 • Na sklade. Odosielame každý pracovný deň okoko 12:00.
 • Nasledujúci deň po odoslaní bude kniha u vás.
 • Nákupom podporujete autora v ďalšej tvorbe. ​

Tip: kúpte si balíček kníh
Jedálniček s denníkom + 2 darčeky
dostanete dve knihy ako darček.

Chudnutie začína v hlave. V hlave je mozog. V hlave sú ústa. Nakŕmte svoj mozog informáciami o tom, čo vkladať do úst. O tom, koľko vážite totiž rozhoduje jediný človek na svete. Vy!

Trápite sa vo fitku. Obmedzujete stravu. Snažíte sa. Ale nič z toho! Váha stále ukazuje to zlovestné číslo… Zažil som ho. Pred rokmi som tiež bol tučný. Vedel som všetko možné o internete, fotení, filmoch. Ale nevedel som, ako jesť. Nevedel som, ako mám schudnúť. Ako si môžem vylepšiť kondíciu? Čo konkrétne si mám uvariť trebárs hneď na najbližšie jedlo?

V tejto knihe nájdete môj príbeh, ako som v roku 2003 schudol 35 kíl a tiež aj to, ako si udržiavam výsledky dodnes (2019). Od čitateľov viem, že si pochvaľujú mnoho inšpirácie, konkrétnych odporúčaní a motiváciu, ktorú v knihe našli. No a dobrým štartom je aj jedálniček čo máte jesť.

Čo by pre váš život znamenalo, keby ste schudli? Cítili by ste sa príťažlivejšie? Zlepšil by sa váš zdravotný stav? Cítili by ste sa ľahší? Áno. Presne také pocity opisujú ľudia, čo schudli.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.

Takto som vyzeral pred chudnutím a tesne po ňom… To, čo však na fotografiách nevidíte je pocit. Keď som bol tučný, bol som prakticky stále vyčerpaný. Nič sa mi nechcelo. Dnes mám vyše 54 rokov a vďaka schudnutiu sa cítim oveľa lepšie.

Chceli by ste aj vy byť štíhli? Zlepšiť si kondíciu? Bez hladu a nezmyselných diét? Bez tvrdého cvičenia? Bez jojo efektu? To sú reálne výsledky, ktoré môžete dosiahnuť vlastným úsilím. Úsilím – teda na rovinu hovorím, že to nie je ľahké.

Informácie uvedené v tejto knihe môžu prispieť k tomu, aby ste sa naučili princípy zdravého životného štýlu. Odporúčania v tejto knihe vychádzajú z klinickej obezitológie. Sú však rozprávané bežným, nie lekárskym jazykom človeka, ktorý sám schudol.

Možno už tiež máte dosť toho chaosu! Raz čítate, že treba jesť všetko len nízkotučné. Potom nájdete článok o tom, že slanina je zdravá. Nabudúce čítate, že nemáte raňajkovať. Iní zakazujú jesť po piatej popoludní. Potom zas narazíte na návod, že drastická diéta je ten najlepší detox. Sami asi cítite, že sú to všetko bludy. Komu ale veriť?  Mám návrh. Kúpte si knihu a niekoľko týždňov sa prísne riaďte tým, čo sa v nej dozviete. Výsledky uvidíte. Viem to. Často mi píšu čitatelia, ktorí schudli. Dodržali čo treba a teraz menia šatník – veci sú im už veľké. Mnohí sa tešia, že sa im zlepšilo zdravie, často to znamená menej liekov, ktoré potrebujú. 

Nemiešajte však dohromady rady z rôznych internetových stránok. Ak si totiž navaríte jedlo podľa môjho jedálnička, ale zjete ho podľa rady z internetu len polovicu, nebude to fungovať. Nefunguje ani to, ak jete zdravé a vhodné jedlo, ale dvojnásobok než treba… Nebude fungovať ani to, ak budete držať diétu podľa nejakého časopisu a cvičiť podľa mojej knihy.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Predstavte si aké by to bolo keby ste už nemuseli držať diéty? Ak ste už diétovali, poznáte to! Aj tak ste neskôr zas pribrali. Takže keď diéty nefungujú, nemá zmysel ich znova a znova skúšať.

Ako by sa Vám páčilo keby ste mohli chudnúť a pritom byť stále najedení?

Presne to sa dá, ak dodržíte návod z knihy Jedálniček na chudnutie. Napísal som ju tak, aby chudnutie nebolo tvrdou drinou. Žiadne prehnané utrpenie. Nemalo by zmysel ťahať veci na maximum. To málokto vydrží. My chceme chudnúť a to je úloha na dlhší čas. Potrebujete mať šancu, aby ste to vydržali.

Kniha má 300 strán. Prečítate ju zhruba za 10 hodín. Venujte jej každý deň hodinu a pol a už budúci týždeň budete o chudnutí vedieť oveľa viac, ako väčšina tučných. Môžete teda chudnúť zdravo a efektívne. Samozrejme, už od začiatku čítania si môžete začať podľa jedálnička pripravovať jedlá. Kým knihu dočítate, môžete za ten týždeň mať dva tri centimetre z pása dole. Potom už môžete chudnúť naplno. Mojim cieľom pri písaní knihy bolo, aby ste sa zhruba za mesiac chudnutia naučili všetko.

Keď sa to naučíte, už nikdy nepotrebujete jedálničky. Budete si vedieť sami pripraviť stravu. Už nebudete potrebovať výživových poradcov. Budete vedieť viac, než mnohí „poradcovia“, ktorí predávajú rôzne kokteily či extrémne diéty. Už nepotrebujete kupovať zázraky na chudnutie, pretože budete vedieť, že disciplína a sústredenie sú zázračná sila, ktorá prináša výsledky.

Keď sa to raz naučíte,
už nikdy nebudete potrebovať:

jedálničky Na chudnutie

Budete si vedieť sami pripraviť vhodnú stravu. Takú, ktorá vám chutí a aj vyhovuje.

výživových poradcov

Budete vedieť viac, než mnohí „poradcovia“. Aj tak väčšinou vedia len „poradiť“ nákup.

zázraky na chudnutie

Budete vedieť, že disciplína a sústredenie sú zázračná sila, ktorá prináša výsledky.

Kniha Jedálniček na chudnutie z vás spraví tak trocha odborníka na zdravý životný štýl. Vďaka nej budete vedieť všetko, čo o chudnutí potrebujete vedieť. Stačí to dodržať a vaše výsledky už budú trvalé. Ako to viem? Sám sa tým návodom riadim. Medzi rokmi 2003 a 2004 som schudol 35 kíl. Odvtedy si udržiavam získanú hmotnosť. Môžete sa to naučiť tiež. Táto kniha aj vám pomôže zmeniť svoj život. Dozviete sa:

 • Prečo vám hľadanie na internete nemôže pomôcť nájsť správne odpovede na odborné otázky? Strana 43.
 • Ste pripravení chudnúť? Overíte si to v kontrolnom dotazníku na strane 65.
 • Ako sa dá zariadiť, aby ste stále vedeli, čo máte navariť? Bez nejakých jedálničkov? Trik nájdete na strane 79.
 • Počas chudnutia sa občas objaví bolesť chrbtice. Ako sa dá bolestiam chrbta zbaviť nájdete od strany 174.
 • Aj vy ste zamestnaní, máte rodinu a iné povinnosti. Pýtate sa možno, kde vziať na chudnutie čas? Pozrite si to na strane 185.
 • Počas chôdze môžete chudnúť, ale aj vzdelávať sa. Tipy ako si môžete doma vyrobiť zvukovú, aby ste mali na tréningu čo počúvať nájdete na strane 187.
 • Otestujte sa, či si môžete dovoliť občas zaradiť výnimky. Na strane 199 a ďalších sa dozviete aj veľa o závislosti (nielen) na jedle.
 • Naučte sa čeliť citovému vydieraniu a manipulátorom. Na strane 214.
 • Viete, kedy ľudia najčastejšie naletia podvodníkom? Možno vás prekvapia prvé vety na strane 222.
 • Mnohí začnú chudnúť, ale nemajú vôľu zotrvať.
 • Je 7 situácií, ktoré najviac ničia pevnú vôľu oberajú nás o energiu pri chudnutí. Na strane 237 nájdete postup, ako tomu čeliť.
 • Pozrite si 90 receptov na jedlá, ktoré používam už roky. Príprava zaberie iba pár minút denne. V kuchyni ušetríte najmenej hodinu času. Namiesto varenia môžete ísť na prechádzku, pri ktorej spálite tuk. Mne prekážalo variť tradičné jedlá. Nielen strata času, ale aj ochutnávanie. Keď varím dlho, zjem viac. Preto som si zvykol jesť jednoduché a rýchle jedlá. Sú chutné a oveľa zdravšie. Namiesto hodinového varenia placatého mäsa s ryžou a hnedou omáčkou si spravím pstruja s dusenou zeleninou v parnom hrnci. Príprava 5 minút a parný hrniec to automaticky uvarí sám. Zoznam receptov začína na strane 251.
 • Na strane 285 sa naučíte, ako sa z tých receptov zostavuje jedálniček na chudnutie. Inak totiž budete variť, ak žijete sami a inak ak varíte pre viacerých členov rodiny. Tie jedlá totiž môžu jesť aj tí, čo nechudnú. Len im toho naložíte trocha viac.

Možno si kladiete otázku, prečo by ste mali kúpiť práve túto knihu. Veď o chudnutí toho už bolo napísaného priveľa.

Mnoho kníh o chudnutí sú len diéty.

diéty nefungujú

Diéta? To je stále dookola: Schudnete a znova priberiete. V mojej knihe sa naučíte systém varenia, ktorý môžete používať trvale. Preto po schudnutí už nepriberiete. Samozrejme, nemôžete ale po schudnutí zas začať jesť nezdravo…

zložité recepty sú zlé

Kto by už chcel variť zložité jedlá? Pri chudnutí aj tak môžete zjesť len pomerne malú porciu. Neoplatí sa vyvárať celé poobedie. Preto v mojej knihe nájdete rýchle recepty. Navaríte rýchlo. Môžete žiť svoj život, nie pol dňa krútiť varechami.

tvrdý tréning netreba

Buďme realisti – koho baví cvičiť, ten nebýva tučný. V mojej knihe vás pošlem len na rýchlejšie prechádzky. Na chudnutie fungujú perfektne. Nepotrebujete nervózneho  trénera, ktorý vás s píšťalou naháňa bežať do schodov.

Mnoho ľudí nečíta knihy. Dúfajú. Že všetko čo treba sa dá nájsť na internete. Toto tvrdenie síce je pravdivé, ale len čiastočne. O chudnutí je internet plný informácií – avšak väčšina je tam len preto, aby vás nenápadne presvedčila, že niečo chcete kúpiť. Manipulatívne, nepresné a chybné informácie. Odborník to rozpozná na prvý pohľad. Ale začiatočník ľahko naletí a niečo si kúpi. Peniaze fuč, čas fuč, výsledok nula.

Za tie roky, čo sa venujem téme chudnutia (od roku 2003) som o tom postupne napísal 5  kníh o chudnutí. Najznámejšou bola kniha Ako som schudol 35 kíl. Tá vznikla z mojej prvotiny Chudnutie v sebaobrane. Okrem toho som vydal Rýchlokurz chudnutia, Scenár na chudnutie a Ako schudnúť rýchlo. Začalo to byť pre čitateľov neprehľadné. Niektoré informácie boli len v jednej knihe. Iné sa opakovali vo všetkých. Preto som sa začiatkom roka 2017 rozhodol upratať. Pol roka som prechádzal a triedil texty všetkých kníh. Nakoniec som pripravil jedinú knihu, v ktorej je všetko dôležité, čo čitateľ potrebuje vedieť, aby začal chudnúť.

Rozhodol som sa pre názov Jedálniček na chudnutie. Už tým chcem zdôrazniť, že najmä jedlo rozhodne o vašom úspechu. No v skutočnosti dôležitejšia časť knihy nie je samotný jedálniček. Dôležité je rozumieť, ako to celé funguje. Preto je tá kniha tak podrobná. Ak sa vám vďaka vášmu úsiliu podarí dosiahnuť výsledky, pozdvihne to vašu sebadôveru.

 • Predstavte si aké by to bolo keby ste už nikdy nemuseli držať diéty, po ktorých ste neskôr aj tak vždy pribrali? Nechcem klamať - stravu z ktorej ste doteraz priberali jesť nemôžete. Tá je však podobným extrémom, ako diéta.
 • Ako by sa Vám páčilo keby, ste vedeli, že chleba či cestovín sa vôbec nemusíte báť? Že večerať môžete celkom pokojne 3 hodiny pred spánkom? Že už ráno sa môžete (dokonca musíte!) poriadne najesť?
 • Túžite po tom, aby sa vám zlepšila kondícia? Aby sa zmiernili bolesti chrbta? Znížil cholesterol? Aby vysoký tlak krvi šiel na normálne hodnoty? Aby sa vám zlepšili krvné výsledky – napríklad cukor, či kyselina močová? Možno trpíte astmou a chceli by ste, aby sa vám dýchalo lepšie a nemuseli by ste užívať tak vysoké dávky liekov. Alebo trpíte cukrovkou a radi by ste to zastavili? To všetko je možné vďaka životnému štýlu, ktorý sa z knihy naučíte. Zvyčajne sú takéto objektívne merateľné výsledky pozorovateľné už po troch mesiacoch. Zhruba do roka môžete počítať s tým, že väčšina „civilizačných“ ochorení sa kamsi potichu stratí.

Chápem, že nie každý je pripravený robiť vo svojom živote veľké zmeny. 

Je príjemné chodiť na grilovačky, jedávať koláčiky a piť malinovky. Avšak následky sú dosť tvrdé. Obezita. Človek sa cíti ako slon v porceláne. K tomu ťažkosti so zdravím. Pritom zmeny, ktoré sa môžete z knihy naučiť nie sú až tak brutálne, ako by sa možno zdalo.

Naučíte sa inak variť a jesť. Vďaka tomu začnete nielen chudnúť. Strava v mojom jedálničku je nastavená tak, aby podporovala zdravie. Znižuje v tele celkový zápal. Dodáva vyvážené zloženie živín. Prospieva srdcu a cievam. Podporuje zdravú črevnú mikrobiotu. Vyvoláva pocit sýtosti. Dodá vám energiu na celý deň.

Naučíte sa, ako cvičiť. Rýchla prechádzka vám pomôže schudnúť veľa slaniny. Podporí váš srdcovocievny systém. Ak vám to nebude proti srsti, odporučím vám cvičiť pomerne ľahké cvičenie s lanom SM Systém. (Na obrázku.) To pomôže vášmu správnemu držaniu tela a vyrieši prípadné bolesti chrbta. No a niekedy o pol roka, alebo o rok môžete pridať aj ľahšie posilňovacie cvičenia. Sú skvelé, ale nezaraďte ich hneď. Telo nemá rado nárazové zmeny.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

 • Naučíte sa, ako zvládať ľudí, ktorí idú proti vám. Ako reagovať, keď vám babka ponúka tortu, ktorú piekla kvôli vám? Ako zvládnuť manipulátora, ktorý od vás niečo chce práve v čase, kedy by ste chceli ísť cvičiť?
 • Naučíte sa predísť oslabeniu vôle a úsudku – primeranou regeneráciou a spánkom.
 • V knihe je veľa tipov na konkrétne potraviny, ktoré sa mi osvedčili. Také, čo sa bežne dajú kúpiť v hypermarketoch.

Berte preto knihu Jedálniček na chudnutie ako pohľad do kuchyne človeka, ktorý sa rozhodol vzdorovať jojo efektu. Určite vám to nebude chutiť tak, ako jedlá starých materí. Nie je tam nič vyprážané, takmer žiadne mäso, málo mliečnych výrobkov. Ale so skúsenosti viem, že aj na takéto jedlá sa dá rýchlo zvyknúť. Sú fajn. Ak si mám udržať nízku váhu, aj tak nemôžem toho pojesť priveľa. Čím je jedlo chutnejšie, tým ťažšie sa odoláva nedať si dupľu.

Môj jedálniček sa bude hlavne páčiť ľudom,ktorý chcú ušetriť čas. Sú to totiž mimoriadne jednoduché jedlá. Príprava 5 až 15 minút. Nájdete tam aj recept, ktorého príprava zaberie možno 10 sekúnd. Často stačí spojiť len tri či štyri ingrediencie a jedlo je na svete. Nie je to efektné. Nedostal by som za to michelinskú hviezdu. (To skôr michelinskú facku.) Ale šialene to šetrí čas. Nevediem kuchyňu v dobrej reštaurácii. Žijem svoj život a varenie je len jeho malou súčasťou. Nepodľahnite tradícii, že gazdiná má stáť v kuchyni 8 hodín, aby pripravila nedeľný obed.

Tip: Skúste si jedálniček na chudnutie – rozpis na týždeň. Môžete si tak ihneď overiť, že tento jedálniček je jednoduchý a pritom účinný.

Chcem, aby ste žili svoj život a neprekrútili varechami pol dňa. Navyše vám navrhujem jedlá opakovať. Ak si dnes uvaríte špagety, máte obed aj večeru. Možno aj na zajtra.

S takýmto prístupom sa v knihách od šéfkuchárov nestretnete. Tí môžu každé jedlo postaviť na efekt. Navrhnú vám pridať pol deci jelenieho vývaru, tri a pol čučoriedky natrhané pri svite Luny, čerstvé huby shitake a podobné ingrediencie. Ale ak nežijete v rozprávke 12 mesiačikov, tak je problém ich zohnať.

Ja som sa rozhodol stáť nohami na zemi. Je efektné odporúčať v knihe mango. Choďte ho ale kúpiť! Kus stojí viac, než celé bežné jedlo. Aj tak je to hazard, či to nezrelé mango po troch týždňoch dozreje, alebo len zhnije. Takže v mojom jedálničku som takéto pasce pre čitateľov nenechal. Pracujem len s bežne dostupnými surovinami. Nepíšem knihy na efekt.

V tejto knihe je jedálniček, ktorý už vyše 10 rokov roky bežne používam. Kto ma poznáte tak viete, že taká strava funguje.

Jedálniček som po rokoch praxe trocha upravil. Ešte donedávna v ňom boli všetky jedlá rovnocenné. V poslednej dobe sa však ukazuje, že zdravšie je jesť len 3-krát denne. Preto som rozpis prepracoval tak, že budú tri hlavné jedlá a dve menšie.

 • Komu vyhovuje jesť 3-krát denne, môže zjesť 3 jedlá.
 • Ak by ste cítili hlad a túžbu maškrtiť, potom si pridajte desiatu a olovrant.

Niekto si varí len pre seba. Ak si navaríte špagety na obed, nebudete predsa variť jednu porciu. Môže to byť aj večera a trebárs zajtrajší obed. Ak ale varíte pre rodinu, potom tie špagety zjete čerstvé a všetky sa zjedia. Na večeru už budete môcť variť iné jedlo. S takýmito situáciami v knihe počítam.

Okrem toho je v knihe veľa informácií o jedlách a ich zložkách. Budete vedieť:

 • Ako a prečo som zostavil jedlá práve takto.
 • Na základe tejto znalosti sa naučíte kombinovať potraviny sami.
 • Čoskoro si dokážete vyrobiť vlastný jedálniček na chudnutie.

Veľkú časť knihy som venoval aj psychológii. Nájdete v nej veľa trikov z praxe, akými môžete podporiť svoj zámer schudnúť. Táto časť knihy je možno ešte užitočnejšia, než samotné recepty!.

Práve udržateľnosť výsledkov som chcel v knihe zdôrazniť. Toto je životný štýl, ktorý ak dodržíte dlhodobo, budete sa cítiť dobre, nebudete priberať a vaša kondícia sa zlepší. Nie je to práve vždy tá najpohodlnejšia cesta, ale odmenu si môžete vychutnávať trvale. Zmeniť životný štýl je ťažké. Človeka to stále láka vrátiť sa do starých koľají. Do pohodlia. Je preto výhodné ak poznáte triky, ktoré vás budú držať na nepohodlnej ceste. Keď ňou prejdete, vytvoríte si tak nové koľaje. O to ľahšie sa vám po novej ceste začne ísť.

Je vám ľahko, ak nie ste ťažkí. 

A je tak ťažké zostať ľahký.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Jedálniček na chudnutie sa zvyčajne rýchlo kamsi stratí. Preto vám v tejto knihe dám najskôr kŕdlik tipov, ktoré vám pomôžu udržať sa na dobrej ceste aj bez jedálničkov.

O knihe napísali

Miro Veselý poctivým samoštúdiom, prácou a intuíciou dospel k poznaniu a pokore, ktorými vysoko prevyšuje všetkých ostatných laických motivátorov / manažérov chudnutia na Slovensku. A mnohých odborných tiež…
Igor Bukovský, lekár
Ambulancia klinickej výživy
Miro píše o princípoch chudnutia, ktoré sú odborné a na sebe ich má aj odskúšané. A čo je dôležité, že v praxi skutočne aj fungujú.
Jozef Klucho, gastroenterológ
Gastroenterologická ambulancia Nové Zámky
Miro Veselý je nekonformný entuziasta, ktorý celý život žije v pravde. Jeho metóda funguje, ale len ak si priznáte pravdu. Vyskúšal som a naučil som sa z toho veľa krásneho a užitočného, čo ma nenaučili profesori ani vysokoškolské učebnice: komunikácia medzi mojím telom a mojou disciplínou. A ja sa len prizerám a žasnem, ako to funguje. Ďakujem Ti, Miro.
Gabriel Bianchi, schudnutý psychológ
Head Of Sales , Intel
Kniha Mira Veselého, ktorá vychádza už v treťom vydaní, je unikátnym dielom človeka, ktorý všetko to, čo v nej opisuje, prežil na vlastnej koži. Nie sú to len teoretické analýzy rôznych autorov, ale skutočný príbeh naozajstného človeka. Pre mňa je to otvorená kapitola, ku ktorej sa vždy vraciam, keď sa ráno postavím na váhu. Autor v nej pomenúva všetko svojím neobyčajným šarmom, nadhľadom a s príslovečným humorom. To, čo si hádam najviac vážim na tomto diele je to, že problém chudnutia nie je v diétach, ale v hlave každého z nás. Ak toto pochopíme, tak nikdy nebudeme mať problém s obezitou. Miro to napísal tak, aby sme to pochopili.
Jozef Čuha, psychológ
MCPM
Je veľa ľudí, ktorí by chceli schudnúť. Menej tých, ktorým sa to aj skutočne podarí. A ja poznám len jedného, ktorý vie nadobudnuté skúsenostia vedomosti takto vtipne dať aj na papier. To, čo som ja ako tréner prácne študoval, vie Miro podať čitateľovi jednoducho, po lopate a pre neho charakteristickou zábavnou formou.
Dávid Zeman, diplomovaný tréner 1. triedy
telocvikari.sk
Čítam tie recepty a iba krútim hlavou. Okrem toho, že sú tie recepty inovatívne, je to vtipné, ľahké čítanie a tie recepty sú chutné a voňavé už na papieri. Tú chuť a vôňu im dodávajú tie Mirove postrehy, poznámky, je to odžité, odskúšané, robené s láskou. Tie recepty sú chutné aj naozaj, dnes som si robila celozrnné špagety s prsiami, dala som všetky koreniny a ingrediencie ako sú v rozpise, nemalo to chybu. Polovicu na večeru som si pre istotu schovala, aby mi to niekto nezjedol 🙂 Navyše tie recepty zohľadňujú aj pomer živín a energetický príjem.
Anna, Liptovský Mikuláš
 • Dobrý deň v marci som si objednala u vás knihy o chudnutí ,pomohli mi pri mojom probléme hypotyreoza a ztoho spomalený metabolizmus vždy som musela dávať pozor na stravu ale zloženie potravín vo vašich receptoch mi najviac vyhovuje ,sú chutné pomohlo mi to schudnúť na váhe aj v páse a teraz po polročnej kontrole u internistky mám výborný cholesterol aj bez tabletiek, čomu sa veľmi teším , je pekne od vás že ste sa podelil vo vašich knihách o skúsenosti a dobre rady ,ale už som toho dosť napísala a pomáhajte takýmto spôsobom aj naďalej. Anna N. Nitra
 • Andrea P.: Dobrý deň, kúpila som si Vašu knihu Jedalniček na chudnutie… Kniha je skvelá.. Aj keď mám už Vašu stránku preštudovanú, kniha mi pomohla všetko lepšie pochopiť. Ja mám momentálne 66 kg a 170 cm… Chcem schudnúť cca 5 kíl a samozrejme naďalej sa zdravo stravovať… Som 7 mesiacov po pôrode tak som ešte dosť rojedená z tehotenstva… Dodržujem jedálniček, jedla sa mi zdá byť akurát, ale mám pochybnosti či nie je 8000 kj pri mojej váhe a výške na chudnutie veľa… Inak recepty sú naozaj rýchle a veľmi chutné… Prajem veľa úspechov
 • Zuzana: Vďaka Mirovi som schudla za 2 roky 20 kilov a dostala som sa na váhu, ktorá mi vyhovuje zdravotne, ktorú si držím už cca 5 rokov, lebo som si zvykla na iný stravovací režim. Ale ak sa mi zdá a skontrolujem miery a váhu, že som išla o pol alebo kilo , hore, tak znova začnem vážiť a "eliminujem" dobrôtky, ktoré si pravidelne v malých množstvách dopriavam + zvýšim pohyb, až kým sa znova nedostanem na tú moju váhu. Ale tento spôsob je dobrý iba pre tých, ktorí už prijali Mirov systém za svoj a dokážu si zostavovať svoj jedálniček tak, aby každá porcia bola vyvážená, čo sa týka hlavných živín a príjmu energie. Stane sa hlavne na spoločenských udalostiach, že je človek prinútený svoj systém narušiť, ale treba sa vedieť okamžite do neho vrátiť a eliminovať "škody" hneď na začiatku. Posledný príklad - kačacie hody na maminej oslave. Aj z toho sa dá vybrať. Polievka - vývar, mäsko zbavené kože, kapusta je zelenina, jedna lokša - sacharidy a pohár šampusu, ktorý sa dá piť počas celej akcie. Ak akcia presiahne trojhodinový interval, tak ešte kapustu a kúsok pečienky s jednou lokšou a môžete to zapiť druhým pohárikom šampusu. A oslava je vybavená bez "straty" priazne oslávenca a celej rodiny. A ešte ste za peknú. 😀 😀
 • Veronika: Riadim sa Vasimi radami a jedalnickom (kniha, ktora je fakt super, lebo ja mam najvacsi problem vymysliet, co budem jest) uz 8. tyzden a vsetko fici tak, ako ma. Sedem kil dole, tuk (podla vahy, ktoru mam doma) klesol o viac nez 5%, boky su uzsie o 6cm, pas o 9cm.
 • Martina L.: Dobrý večer prajem. Práve som dočítala Vašu najnovšiu knihu a rada by som vyjadrila svoj názor :-). Bolo to nesmierne zábavné čítanie so správnou dávkou humoru, ktorá dodala knihe šťavu. Som nesmierne rada, že to nie je len zoznam receptov na varenie :-). Počas dvoch mesiacov, čo sa venujem zmenám v mojom živote som si už našla aj nejaké tie vlastné recepty a vylepšenia. Nesmierne oceňujem to, že ste si dal námahu a venoval čas zostaveniu jedálnička, ktorý môže byť veľmi nápomocný v živote každého, kto chce zmeniť spôsob stravovania. Je chvályhodné, že jedlá sú rýchle, jednoduché, suroviny dostupné a cenovo prijateľné :-). Prajem Vám, aby Vás humor neopúšťal, vždy ste mal o čom písať, aby Vám zdravie slúžilo a vždy ste mal okolo seba samých pozitívnych ľudí so skvelými nápadmi :-). Mne kniha veru poslúži a teším sa na to, ako postupne prepašujem nejaké tie jedlá aj do nášho rodinného jedálnička :-). Mám doma troch chlapov :-). Dvoch synov (7r. a druhý 3r.) a jedného manžela :-). Je sa o koho starať, no prichádzam na to, že na seba som nejako zabudla … :-(. V každom ohľade už pracujem na zmenách a teším sa z každého dňa, čo mám pred sebou.PS: (moj vek je 35, to som tuším po absolvovaní 10 dňového e-mailového kurzu zabudla napísať ).Ešte raz želám všetko dobré a nech sa Vám darí :-).
 • Jana: Dobry den, od 1.1.2015 som takou tajnou fanusickou, vsetko som si nastudovala na vasej stranke, v anonymite, aby sa „nic“ nestalo ak sa mi nepodari schudnut… 4.1.2015 som startovala, zostavovanie listka, zmenou navykovov, so vsetkymi radami… startovala som s vahou 85 KG a nikto mi neveril, ze ak budem jest viac ako predtym, ze schudnem… ze vobec vydrzim denne s hodinovou teoretickou pripravou a dalsou hodinou pripravou jedla na nasledujuci den… a dnes vsetci krutia hlavou, pretoze vazim 65 KG a ubytok je teda – 20 KG. Dakujem Vam z celeho srdca, ze zdielate vase skusenosti a davate ludom sancu na zmenu. PS: okrm kilogramov sa citim bajecne, mam viac energie a to je mozno aj viac ako ten ubytok vahy. Dakujem este raz !!

Ďakujem aj Ľubici Balentovej za to, že mi do knihy prispela nielen ilustráciami, ale aj svojím príbehom na zadnej stránke.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny žovotného štýlu.

Už roky sa jej darí držať v skvelej kondícii. Hovorí o tom: „S Mirom Veselým sa poznám a riadim sa rovnakým životným štýlom, ako odporúča. Mám o 12 kíl menej a pás o 10 centimetrov menší a to už niekoľko rokov. Aj keď som už štíhla, musím dodržiavať rozumný režim. Teraz však už pri jedle myslím na to, čo je mi vzácnejšie. Vyprážaný rezeň, alebo to, že to, si oblečiem veľkosť S? Predtým som o tom takto neuvažovala. Faktom je, že keď som nosila veľkosť L, do kopca som šla veľmi ťažko. Jednoducho cítim sa zdravšia.“

Ľubica Balentová, maliarka

Jedálniček na chudnutie

Prečo sme tuční? Akými spôsobmi sa dá schudnúť? Ako sa dá vylepšiť kondícia? Čo variť, aby to bolo zdravé a pritom aby človek schudol? Aj o tom je kniha Jedálniček na chudnute. Plus príbeh Mira Veselého ako schudol 35 kíl. Je to tučná, 300-stranová kniha plná motivácie a informácií. Zloženie: 395 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

20,30 

 • Na sklade
 • Odosielame každý pracovný deň okolo obeda
 • Nákupom kníh podporujete autora v ďalšej tvorbe. ​

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.395 g
Rozmery 155 × 225 × 22 cm
Kniha

Druhé podstatne rozšírené vydanie.
300 strán.
Brožovaná väzba, ofsetová tlač.

ISBN

978-80-971633-4-1

Vydavateľ

Miro Veselý, 2017, druhá dotlač

Tiráž

Vydal Miro Veselý ako svoju 13. publikáciu.
Dátum vydania: 20. 9. 2017
Ilustrácie: © Ľubica Balentová http://www.lubicabalentova.sk
Sadzbu z písma Andulka zhotovil Miro Veselý.

Obsah knihy

12 Svet tučnie
13 Môj príbeh
21 Pred chudnutím sa poraďte s lekárom!
28 Hľadajte príčiny, prečo ste pribrali
48 Overte si či vôbec máte dôvod chudnúť
53 Ako odmeriate, či máte výsledky
69 Kedy a ako jesť?
76 Výživový rýchlokurz
97 Koľko jedla budeme jesť a prečo práve toľko?
102 Univerzálny návod na nákupy
129 Ako sa stravovať pri práci na zmeny
134 Pitný režim
140 Ako športovať
165 Čo vám pri športe pomôže vytrvať
168 Čo vás môže zastaviť
174 Chudnutie a bolesti chrbta
180 Lieky a výživové doplnky
185 Kde vziať na chudnutie čas
189 Stres
196 Relaxácia a odpočinok
199 Dokážete zvládnuť výnimky?
201 Závislosť
207 Vytvorte si mantinely, ktoré vás nepustia z cesty
209 Pripravte si spúšťače správneho konania
212 Pripravte sa na boj s najbližšími
222 Začnite si pripravovať novú identitu
233 Pevná vôľa
242 Schudli ste? Tak už nepriberte!
247 A čo keď všetko zlyhá?
251 Jedálniček na chudnutie
291 Vytrvajte! Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávajte
292 Literatúra na ďalšie štúdium
293 Zoznam bodov a zásad pri chudnutí

Jedálniček na chudnutie

Prečo sme tuční? Akými spôsobmi sa dá schudnúť? Ako sa dá vylepšiť kondícia? Čo variť, aby to bolo zdravé a pritom aby človek schudol? Aj o tom je kniha Jedálniček na chudnute. Plus príbeh Mira Veselého ako schudol 35 kíl. Je to tučná, 300-stranová kniha plná motivácie a informácií. Zloženie: 395 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

20,30 

 • Na sklade
 • Odosielame každý pracovný deň okolo obeda
 • Nákupom kníh podporujete autora v ďalšej tvorbe. ​

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.