Jedálniček na chudnutie

19,90 

Tučná kniha. 300 strán motivácie a informácií. Zloženie: 395 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

Na sklade
Odosielam v pracovných dňoch o 13:00 hodine

Katalógové číslo: 9788097163341 Kategórie:

Popis

Trápite sa vo fitku. Obmedzujete stravu. Snažíte sa. Ale nič z toho! Váha stále ukazuje to zlovestné číslo… Zažil som ho. Pred rokmi som tiež bol tučný. Vedel som všetko možné o internete, fotení, filmoch. Ale nevedel som, ako jesť. Nevedel som, ako mám schudnúť? Ako si môžem vylepšiť kondíciu? Čo konkrétne s mám uvariť trebárs hneď na najbližšie jedlo? Okrem môjho príbehu, ako schudol 35 kíl v tejto knihe nájdete mnoho inšpirácie, konkrétnych odporúčaní a motivácie. No a – áno. Aj jedálniček čo máte jesť.

Čo by pre váš život znamenalo, keby ste schudli? Cítili by ste sa príťažlivejšie? Zlepšil by sa váš zdravotný stav? Cítili by ste sa ľahší? Áno. Presne také pocity opisujú ľudia, čo schudli.

Najúspešnejšia kniha Mira Veselého Jedálniček na chudnutie, druhé vydanie. Okrem samotného rozpisu jedál v tejto knihe nájdete všetky dôležité informácie o chudnutí.

Chudnutie-ako.sk: píše Miro Veselý > Jedálniček, cviky, kalkulačka BMI

Takto som vyzeral pred chudnutím a tesne po ňom… To, čo však na fotografiách nevidíte je pocit. Keď som bol tučný, bol som prakticky stále vyčerpaný. Nič sa mi nechcelo. Dnes mám vyše 54 rokov a vďaka schudnutiu sa cítim oveľa lepšie.

Chceli by ste aj vy byť štíhli? Zlepšiť si kondíciu? Bez hladu a nezmyselných diét? Bez tvrdého cvičenia? Bez jojo efektu? To sú reálne výsledky, ktoré môžete dosiahnuť vlastným úsilím.

Samotná kniha Jedálniček na chudnutie vám schudnúť nepomôže. Informácie v nej uvedené však môžu prispieť k tomu, aby ste sa naučili princípy zdravého životného štýlu. Zdravá strava a pohyb vám pomôžu dosiahnuť výsledky.

V knihe Jedálniček na chudnutie nájdete mnoho tipov ako na to. Odporúčania v tejto knihe vychádzajú z klinickej obezitológie. Sú však popísané bežným, nie lekárskym jazykom človeka, ktorý sám schudol.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Možno už tiež máte dosť toho chaosu. Raz čítate, že treba jesť všetko len nízkotučné. Potom nájdete článok o tom, že slanina je zdravá. Nabudúce čítate, že nemáte raňajkovať. Iní zakazujú jesť po piatej popoludní. Potom zas narazíte na návod, že drastická diéta je najlepší detox. Sami asi cítite, že sú to všetko bludy. Komu ale veriť? Mám pre vás návrh. Kúpte si knihu a niekoľko týždňov sa riaďte tým, čo sa v nej dozviete. Výsledky uvidíte. Nemiešajte však do toho rady z iných internetových stránok. Ak si totiž navaríte jedlo podľa môjho jedálnička, ale zjete ho len polovicu, nebude to fungovať. Nefunguje ani to, ak jete zdravé a vhodné jedlo, ale dvojnásobok než treba…

 • Predstavte si aké by to bolo keby ste už nemuseli držať diéty? Spomeňte si – ak ste už diétovali, aj tak ste neskôr zas pribrali. Takže keď diéty nefungujú, nemá zmysel ich znova a znova skúšať.
 • Ako by sa Vám páčilo keby ste mohli chudnúť a pritom byť stále najedení?
 • Túžite po štíhlej postave, ale nechce sa vám chodiť ťahať činky do fitka?

Presne to sa dá, ak dodržíte návod z knihy Jedálniček na chudnutie. Napísal som ju tak, aby chudnutie nebolo tvrdou drinou. Žiadne utrpenie. Nemalo by zmysel ťahať veci na maximum. To málokto vydrží.

Kniha má 300 strán. Prečítate ju zhruba za 10 hodín. Venujte jej každý deň hodinu a pol a už budúci týždeň budete o chudnutí vedieť oveľa viac, ako väčšina tučných. Môžete teda chudnúť zdravo a efektívne. Samozrejme, už od začiatku čítania si môžete začať podľa jedálnička pripravovať jedlá. Kým teda knihu dočítate, môžete mať za ten týždeň dva tri centimetre z pása dole. Potom už môžete chudnúť naplno. Mojim cieľom pri písaní knihy bolo, aby ste sa zhruba za mesiac chudnutia naučili všetko.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Keď sa to naučíte, už nikdy nepotrebujete jedálničky. Budete si vedieť sami pripraviť stravu. Už nebudete potrebovať výživových poradcov. Budete vedieť viac, než mnohí „poradcovia“, ktorí predávajú rôzne kokteily či extrémne diéty.

Kniha Jedálniček na chudnutie z vás spraví tak trocha odborníka na zdravý životný štýl. Vďaka nej budete vedieť všetko, čo o chudnutí potrebujete vedieť. Stačí to dodržať a vaše výsledky už budú trvalé. Ako to viem? Sám sa tým návodom riadim. Medzi rokmi 2003 a 2004 som schudol 35 kíl. Odvtedy si udržiavam získanú hmotnosť. Môžete sa to naučiť tiež.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Táto kniha aj vám pomôže zmeniť svoj život. Dozviete sa:

 • Prečo vám hľadanie na internete nemôže pomôcť nájsť správne odpovede na odborné otázky? Strana 43.
 • Ste pripravení chudnúť? Overíte si to v kontrolnom dotazníku na strane 65.
 • Ako sa dá zariadiť, aby ste stále vedeli, čo máte navariť? Bez nejakých jedálničkov? Trik nájdete na strane 79.
 • Počas chudnutia sa občas objaví bolesť chrbtice. Ako sa dá bolestiam chrbta zbaviť nájdete od strany 174.
 • Aj vy ste zamestnaní, máte rodinu a iné povinnosti. Pýtate sa možno, kde vziať na chudnutie čas? Pozrite si to na strane 185.
 • Počas chôdze môžete chudnúť, ale aj vzdelávať sa. Tipy ako si môžete doma vyrobiť zvukovú, aby ste mali na tréningu čo počúvať nájdete na strane 187.
 • Otestujte sa, či si môžete dovoliť občas zaradiť výnimky. Na strane 199 a ďalších sa dozviete aj veľa o závislosti (nielen) na jedle.
 • Naučte sa čeliť citovému vydieraniu a manipulátorom. Na strane 214.
 • Viete, kedy ľudia najčastejšie naletia podvodníkom? Možno vás prekvapia prvé vety na strane 222.
 • Mnohí začnú chudnúť, ale nemajú vôľu zotrvať.
 • Je 7 situácií, ktoré najviac ničia pevnú vôľu oberajú nás o energiu pri chudnutí. Na strane 237 nájdete postup, ako tomu čeliť.
 • Pozrite si 90 receptov na jedlá, ktoré používam už roky. Príprava zaberie iba pár minút denne. V kuchyni ušetríte najmenej hodinu času. Namiesto varenia môžete ísť na prechádzku, pri ktorej spálite tuk. Mne prekážalo variť tradičné jedlá. Nielen strata času, ale aj ochutnávanie. Keď varím dlho, zjem viac. Preto som si zvykol jesť jednoduché a rýchle jedlá. Sú chutné a oveľa zdravšie. Namiesto hodinového varenia placatého mäsa s ryžou a hnedou omáčkou si spravím pstruja s dusenou zeleninou v parnom hrnci. Príprava 5 minút a parný hrniec to automaticky uvarí sám. Zoznam receptov začína na strane 251.
 • Na strane 285 sa naučíte, ako sa z tých receptov zostavuje jedálniček na chudnutie. Inak totiž budete variť, ak žijete sami a inak ak varíte pre viacerých členov rodiny. Tie jedlá totiž môžu jesť aj tí, čo nechudnú. Len im toho naložíte trocha viac.

Možno si kladiete otázku, prečo by ste mali kúpiť práve túto knihu. Veď o chudnutí toho už bolo napísaného priveľa.

 • Mnoho kníh o chudnutí sú len diéty. Avšak vieme, že diéty nefungujú. Schudnete a znova priberiete. V mojej knihe sa naučíte systém varenia, ktorý môžete používať trvale. Preto po schudnutí už nepriberiete. Samozrejme, nemôžete ale po schudnutí zas začať jesť nezdravo…
 • Mnoho kníh o chudnutí prináša príliš zložité recepty. Kto by už chcel variť zložité jedlá? Pri chudnutí aj tak môžete zjesť len pomerne malú porciu. Neoplatí sa vyvárať celé poobedie. Preto v mojej knihe nájdete rýchle recepty. Navaríte rýchlo. Môžete žiť svoj život, nie pol dňa krútiť varechami.
 • Mnoho kníh o chudnutí odporúča tvrdý posilňovací tréning. Fajn, ale buďme realisti – koho baví cvičiť, ten nebýva tučný. V mojej knihe vás pošlem len na rýchlejšie prechádzky. Na chudnutie fungujú perfektne. Radšej venujte čas tréningu, ktorý prospeje vašej chrbtici. V mojej knihe sú rady v prvom rade bezpečné. Nechcem pôsobiť ako nervózny tréner, ktorý vás s píšťalou naháňa bežať do schodov.

Mnoho ľudí nečíta knihy. Dúfajú. Že všetko čo treba sa dá nájsť na internete. Toto tvrdenie síce je pravdivé, ale len čiastočne. O chudnutí je internet plný informácií – avšak väčšina je tam len preto, aby vás nenápadne presvedčila, že niečo chcete kúpiť. Manipulatívne, nepresné a chybné informácie. Odborník to rozpozná na prvý pohľad. Ale začiatočník ľahko naletí.

Za tie roky, čo sa venujem téme chudnutia (od roku 2003) som o tom postupne napísal 5  kníh o chudnutí. Najznámejšou bola kniha Ako som schudol 35 kíl. Tá vznikla z mojej prvotiny Chudnutie v sebaobrane. Okrem toho som vydal Rýchlokurz chudnutia, Scenár na chudnutie, Ako schudnúť rýchlo a Jedálniček na chudnutie v prvom vydaní. Začalo to byť pre čitateľov neprehľadné. Niektoré informácie boli len v jednej knihe. Iné sa opakovali vo všetkých. Preto som sa začiatkom roka 2017 rozhodol upratať. Pol roka som prechádzal a triedil texty všetkých kníh. Nakoniec som pripravil jedinú knihu, v ktorej je všetko dôležité, čo čitateľ potrebuje vedieť, aby začal chudnúť.

Rozhodol som sa pre Jedálniček na chudnutie. Už názvom tak chcem zdôrazniť, že jedlo rozhodne o vašom úspechu. No v skutočnosti dôležitejšia časť knihy nie je samotný jedálniček. Dôležité je rozumieť, ako to celé funguje. Preto je tá kniha tak podrobná.

Dôležité je vedieť, ako a aké jedlá pripraviť. Lacno, rýchlo a tak, aby čo najlepšie vyhovovali práve Vašim potrebám.

Je neprofesionálne niekomu dať niekomu do rúk “jedálniček” a povedať mu “toto rob”. Ak prídete k obezitológovi, nikdy vám nedá žiadny zoznam jedál. Poradí vám. Nasmeruje na zdroje informácií. Má na to dôvod. Chce, aby ste sa to naučili sami. Budete rozumieť súvislostiam a preto budete vedieť čo robiť. To je overené. V knihe sa naučíte, ako si jedálniček môžete sami upraviť, aby zodpovedal vašim potrebám.

 • Chceli by ste aj vy vyzerať štíhlo?
 • Chceli by ste predísť jojo efektu?
 • Chceli by ste sa cítiť sviežo zdravo a mlado?

Kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie. Sú v nej tipy, ako môžete tieto výsledky dosiahnuť. Ak sa vám vďaka vášmu úsiliu podarí dosiahnuť výsledky, pozdvihne to vašu sebadôveru.

 • Predstavte si aké by to bolo keby ste už nikdy nemuseli držať diéty, po ktorých ste neskôr aj tak vždy pribrali?
 • Ako by sa Vám páčilo keby, ste vedeli, že chleba či cestovín sa vôbec nemusíte báť? Že večerať môžete celkom pokojne 3 hodiny pred spánkom? Že už ráno sa môžete poriadne najesť?
 • Túžite po tom, aby sa vám zlepšila kondícia? Aby sa zmiernili bolesti chrbta? Znížil cholesterol? Aby vysoký tlak krvi šiel na normálne hodnoty? Aby sa vám zlepšili krvné výsledky – napríklad cukor, či kyselina močová? Možno trpíte astmou a chceli by ste, aby sa vám dýchalo lepšie a nemuseli by ste užívať tak vysoké dávky liekov. Alebo trpíte cukrovkou a radi by ste to zastavili? To všetko je možné vďaka životnému štýlu, ktorý sa z knihy naučíte. Zvyčajne sú takéto objektívne merateľné výsledky pozorovateľné už po troch mesiacoch. Zhruba do roka môžete počítať s tým, že väčšina „civilizačných“ ochorení sa kamsi potichu stratí.

Táto kniha vám ukáže, ako sa dá zmeniť životný štýl. K zdravšiemu. Žiaľ, nie je to pohodlné. Uznávam…

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Chápem, že nie každý je pripravený robiť vo svojom živote veľké zmeny. Je príjemné chodiť na grilovačky, jedávať koláčiky a piť malinovky. Avšak následky sú dosť tvrdé. Obezita. Človek sa cíti ako slon v porceláne. Pritom zmeny, ktoré sa môžete z knihy naučiť nie sú až tak brutálne.

 • Naučíte sa inak variť a jesť. Vďaka tomu začnete nielen chudnúť. Strava v mojom jedálničku je nastavená tak, aby podporovala zdravie. Znižuje v tele celkový zápal. Dodáva vyvážené zloženie živín. Prospieva srdcu a cievam. Podporuje zdravú črevnú mikrobiotu. Vyvoláva pocit sýtosti. Dodá vám energiu na celý deň.
 • Naučíte sa, ako cvičiť. Tréning nemusíte viesť tvrdo. Naopak – rýchla prechádzka vám pomôže schudnúť veľa slaniny. Podporí váš srdcovocievny systém aj správne držanie tela. Ak vám to nebude proti srsti, odporučím vám cvičiť pomerne ľahké cvičenie s lanom SM Systém. To pomôže vášmu správnemu držaniu tela. No a niekedy o pol roka, alebo o rok môžete pridať aj ľahšie posilňovacie cvičenia. Sú skvelé, ale nezaraďte ich hneď. Telo nemá rado nárazové zmeny.
 • Naučíte sa, ako zvládať ľudí, ktorí idú proti vám. Ako reagovať, keď vám babka ponúka tortu, ktorú piekla kvôli vám? Ako zvládnuť manipulátora, ktorý od vás niečo chce práve v čase, kedy by ste chceli ísť cvičiť?
 • Naučíte sa predísť oslabeniu vôle a úsudku – primeranou regeneráciou a spánkom.
 • V knihe je veľa tipov na konkrétne potraviny, ktoré sa mi osvedčili. Také, čo sa bežne dajú kúpiť v hypermarketoch.

Veľmi podobným štýlom sa stravuje viacero ľudí, ktorých poznám. Sú zdraví, udržiavajú si skvelú postavu a sú spokojní. Keďže ide o osobnú a chúlostivú tému, nemôžem zverejňovať ich mená. Príbehy mnohých z nich však môžete sledovať aj on-line.

 • Na stránke chudnutie-ako.sk je fórum. Tam je mnoho z tých, čo to dokázali a dodnes tam inšpirujú nás ostatných.
 • Možno ste už zachytili na Facebooku projekt „Brucho nie je Bubon“. Aj tam nájdete desiatky videí a fotografií. Aj Stano chudol práve podľa princípov z knihy Jedálniček na chudnutie. Teraz si už hmotnosť udržiava sám. Je jedným z konkrétnych príkladov, ako sa za rok chudnutia môžu zlé krvné testy a vyšší tlak celkom bez liekov zmeniť na normálne.
 • Alebo sa môžete pridať na niektoré verejné stretnutie. Často to môže motivovať práve vo chvíli, keď človek už začína strácať sily. Stretnutia organizujeme buď na už spomínanom fóre o chudnutí, ale aj na Facebookovej skupine.

Berte preto knihu Jedálniček na chudnutie ako pohľad do kuchyne človeka, ktorý sa rozhodol vzdorovať jojo efektu. Určite vám to nebude chutiť tak, ako jedlá starých materí. Nie je tam nič vyprážané, takmer žiadne mäso, málo mliečnych výrobkov. Ale so skúsenosti viem, že aj na takéto jedlá sa dá rýchlo zvyknúť. Sú fajn. Ak si mám udržať nízku váhu, aj tak nemôžem toho pojesť priveľa. Čím je jedlo chutnejšie, tým ťažšie sa odoláva nedať si dupľu.

Tip: Skúste si jedálniček na chudnutie – kliknite a nájdete rozpis na týždeň. Môžete si tak ihneď overiť, že tento jedálniček je jednoduchý a pritom účinný.

Môj jedálniček sa bude hlavne páčiť ľudom,ktorý chcú ušetriť čas. Sú to totiž mimoriadne jednoduché jedlá. Príprava 5 až 15 minút. Nájdete tam aj recept, ktorého príprava zaberie možno 10 sekúnd. Často stačí spojiť len tri či štyri ingrediencie a jedlo je na svete. Nie je to efektné. Nedostal by som za to michelinskú hviezdu. (Asi skôr michelinskú facku.) Ale šialene to šetrí čas. Nevediem kuchyňu v dobrej reštaurácii. Žijem svoj život a varenie je len jeho malou súčasťou. Nepodľahnite tradícii, že gazdiná má stáť v kuchyni 8 hodín, aby pripravila nedeľný obed.

Ako príklad si zoberte kvasnicovú pomazánku. Tú už radím k náročným jedlám, zabijete v kuchyni aj 20 minút.

Iným príkladom trocha náročnejšieho jedla je pečená makrela na grilovanej zelenine. Všetko sa spraví naraz v jednej rúre, samo. V reštaurácii by sa to podávať nedalo. Ale ak máte doma budíček, tak raz vás to vyruší za 20 minút pri obracaní. Druhý raz o ďalších 20 minút, to už je jedlo hotové.

Chcem, aby ste žili svoj život a neprekrútili varechami pol dňa.

Navyše vám navrhujem jedlá opakovať. Ak si dnes uvaríte špagety, máte obed aj večeru. Možno aj na zajtra.

S takýmto prístupom sa v knihách od šéfkuchárov nikdy nestretnete. Tí môžu každé jedlo postaviť na efekt. Navrhnú vám pridať pol deci jelenieho vývaru, tri a pol čučoriedky, čerstvé huby shitake a podobné ingrediencie. Ale ak nežijete v rozprávke 12 mesiačikov, tak je problém ich zohnať.

Ja som sa rozhodol stáť nohami na zemi. Je efektné odporúčať v knihe mango. Choďte ho ale kúpiť! Kus stojí viac, než celé bežné jedlo. Aj tak je to hazard, či to nezrelé mango po troch týždňoch dozreje, alebo len zhnije. Takže v mojom jedálničku som takéto pasce pre čitateľov nenechal. Pracujem len s bežne dostupnými surovinami. Nepíšem knihy na efekt.

V tejto knihe je jedálniček, ktorý už vyše 10 rokov roky bežne používam. Kto ma poznáte tak viete, že taká strava funguje.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Jedálniček som po rokoch praxe trocha upravil. Ešte donedávna v ňom boli všetky jedlá rovnocenné. V poslednej dobe sa však ukazuje, že zdravšie je jesť len 3-krát denne. Preto som rozpis prepracoval tak, že budú tri hlavné jedlá a dve menšie.

 • Komu vyhovuje jesť 3-krát denne, môže zjesť 3 jedlá.
 • Ak by ste cítili hlad a túžbu maškrtiť, potom si pridajte desiatu a olovrant.

Jedálniček si zo zoznamu jedál budete skladať podľa schémy, ktorú vám v knihe ukážem. Niekto si varí len pre seba. Ak si navaríte špagety na obed, nebudete predsa variť jednu porciu. Môže to byť aj večera a trebárs zajtrajší obed. Ak ale varíte pre rodinu, potom tie špagety zjete čerstvé a všetky sa zjedia. Na večeru už budete môcť variť iné jedlo. S takýmito situáciami v knihe počítam.

Okrem toho je v knihe veľa informácií o jedlách a ich zložkách. Budete vedieť:

 1. Ako a prečo som zostavil jedlá práve takto.
 2. Na základe tejto znalosti sa naučíte kombinovať potraviny sami.
 3. Čoskoro si dokážete vyrobiť vlastný jedálniček na chudnutie.

Veľkú časť knihy som venoval aj psychológii. Nájdete v nej veľa trikov praxe, akými môžete podporiť svoj zámer schudnúť. Táto časť knihy je možno ešte užitočnejšia, než samotné recepty!.

Práve udržateľnosť výsledkov som chcel v knihe zdôrazniť. Toto je životný štýl, ktorý ak dodržíte dlhodobo, budete sa cítiť dobre, nebudete priberať a vaša kondícia sa zlepší. Nie je to práve vždy tá najpohodlnejšia cesta, ale odmenu si môžete vychutnávať trvale. Zmeniť životný štýl je ťažké. Človeka to stále láka vrátiť sa do starých koľají. Do pohodlia. Je preto výhodné ak poznáte triky, ktoré vás budú držať na nepohodlnej ceste. Keď ňou prejdete, vytvoríte si tak nové koľaje. O to ľahšie sa vám po novej ceste začne ísť.

Je vám tak ľahko, ak nie ste ťažkí. A je tak ťažké zostať ľahký.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Kliknite sem a zobrazí sa obsah a obálka knihy
Obsah knihy:
Svet tučnie 12
Môj príbeh 13
Pred chudnutím sa poraďte s lekárom! 21
Hľadajte príčiny, prečo ste pribrali 28
Overte si či vôbec máte dôvod chudnúť 48
Ako odmeriate, či máte výsledky 53
Kedy a ako jesť? 69
Výživový rýchlokurz 76
Koľko jedla budeme jesť a prečo práve toľko? 97
Univerzálny návod na nákupy 102
Ako sa stravovať pri práci na zmeny 129
Pitný režim 134
Ako športovať 140
Čo vám pri športe pomôže vytrvať 165
Čo vás môže zastaviť 168
Chudnutie a bolesti chrbta 174
Lieky a výživové doplnky 180
Kde vziať na chudnutie čas 185
Stres 189
Relaxácia a odpočinok 196
Dokážete zvládnuť výnimky? 199
Závislosť 201
Vytvorte si mantinely, ktoré vás nepustia z cesty 207
Pripravte si spúšťače správneho konania 209
Pripravte sa na boj s najbližšími 212
Začnite si pripravovať novú identitu 222
Pevná vôľa 233
Schudli ste? Tak už nepriberte! 242
A čo keď všetko zlyhá? 247
Jedálniček na chudnutie 251
Vytrvajte! Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávajte 291
Literatúra na ďalšie štúdium 292
Zoznam bodov a zásad pri chudnutí 293

Predná stránka knihy…

Zadná stránka knihy.

Tiráž

Jedálniček na chudnutie

 • Vydal Miro Veselý ako svoju 13. publikáciu.
 • Druhé, rozšírené vydanie. 300 strán.
 • Dátum vydania: 20. 9. 2017
 • ISBN 978-80-971633-4-1

Odborná spolupráca:

 • Mgr. Dávid Zeman – tréningové princípy pri chudnutí.
 • Ilustrácie: © Ľubica Balentová www.lubicabalentova.sk

Sadzbu z písma Andulka zhotovil Miro Veselý.

Jedálniček na chudnutie sa zvyčajne rýchlo kamsi stratí. Preto vám v tejto knihe dám najskôr kŕdlik tipov, ktoré vám pomôžu udržať sa na dobrej ceste aj bez jedálničkov.

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Chudnutie začína v hlave. V hlave je mozog. V hlave sú ústa. Nakŕmte svoj mozog informáciami o tom, čo vkladať do úst. O tom, koľko vážite totiž rozhoduje jediný človek na svete. Vy.

O knihe Jedálniček na chudnutie napísali

Miro Veselý poctivým samoštúdiom, prácou a intuíciou dospel k poznaniu a pokore, ktorými vysoko prevyšuje všetkých ostatných laických motivátorov / manažérov chudnutia na Slovensku. A mnohých odborných tiež…

Igor Bukovský, lekár, Ambulancia klinickej výživy

Miro píše o princípoch chudnutia, ktoré sú odborné a na sebe ich má aj odskúšané. A čo je dôležité, že v praxi skutočne aj fungujú.

Jozef Klucho, gastroenterológ, Gastroenterologická ambulancia Nové Zámky

Miro Veselý je nekonformný entuziasta, ktorý celý život žije v pravde. Jeho metóda funguje, ale len ak si priznáte pravdu. Vyskúšal som a naučil som sa z toho veľa krásneho a užitočného, čo ma nenaučili profesori ani vysokoškolské učebnice: komunikácia medzi mojím telom a mojou disciplínou. A ja sa len prizerám a žasnem, ako to funguje. Ďakujem Ti, Miro.

Gabriel Bianchi, schudnutý psychológ

Kniha Mira Veselého, ktorá vychádza už v treťom vydaní, je unikátnym dielom človeka, ktorý všetko to, čo v nej opisuje, prežil na vlastnej koži. Nie sú to len teoretické analýzy rôznych autorov, ale skutočný príbeh naozajstného človeka. Pre mňa je to otvorená kapitola, ku ktorej sa vždy vraciam, keď sa ráno postavím na váhu. Autor v nej pomenúva všetko svojím neobyčajným šarmom, nadhľadom a s príslovečným humorom. To, čo si hádam najviac vážim na tomto diele je to, že problém chudnutia nie je v diétach, ale v hlave každého z nás. Ak toto pochopíme, tak nikdy nebudeme mať problém s obezitou. Miro to napísal tak, aby sme to pochopili.

Jozef Čuha, psychológ, MCPM

Je veľa ľudí, ktorí by chceli schudnúť. Menej tých, ktorým sa to aj skutočne podarí. A ja poznám len jedného, ktorý vie nadobudnuté skúsenostia vedomosti takto vtipne dať aj na papier. To, čo som ja ako tréner prácne študoval, vie Miro podať čitateľovi jednoducho, po lopate a pre neho charakteristickou zábavnou formou.

Dávid Zeman, diplomovaný tréner 1. triedy, sportujeme.sk

Čítam tie recepty a iba krútim hlavou. Okrem toho, že sú tie recepty inovatívne, je to vtipné, ľahké čítanie a tie recepty sú chutné a voňavé už na papieri. Tú chuť a vôňu im dodávajú tie Mirove postrehy, poznámky, je to odžité, odskúšané, robené s láskou. Tie recepty sú chutné aj naozaj, dnes som si robila celozrnné špagety s prsiami, dala som všetky koreniny a ingrediencie ako sú v rozpise, nemalo to chybu. Polovicu na večeru som si pre istotu schovala, aby mi to niekto nezjedol 🙂 Navyše tie recepty zohľadňujú aj pomer živín a energetický príjem.

Anna, Liptovský Mikuláš

Dobrý deň, kúpila som si Vašu knihu Jedalniček na chudnutie… Kniha je skvelá.. Aj keď mám už Vašu stránku preštudovanú, kniha mi pomohla všetko lepšie pochopiť. Ja mám momentálne 66 kg a 170 cm… Chcem schudnúť cca 5 kíl a samozrejme naďalej sa zdravo stravovať… Som 7 mesiacov po pôrode tak som ešte dosť rojedená z tehotenstva… Dodržujem jedálniček, jedla sa mi zdá byť akurát, ale mám pochybnosti či nie je 8000 kj pri mojej váhe a výške na chudnutie veľa… Inak recepty sú naozaj rýchle a veľmi chutné… Prajem veľa úspechov

Andrea P.
Vďaka Mirovi som schudla za 2 roky 20 kilov a dostala som sa na váhu, ktorá mi vyhovuje zdravotne, ktorú si držím už cca 5 rokov, lebo som si zvykla na iný stravovací režim. Ale ak sa mi zdá a skontrolujem miery a váhu, že som išla o pol alebo kilo , hore, tak znova začnem vážiť a “eliminujem” dobrôtky, ktoré si pravidelne v malých množstvách dopriavam + zvýšim pohyb, až kým sa znova nedostanem na tú moju váhu. Ale tento spôsob je dobrý iba pre tých, ktorí už prijali Mirov systém za svoj a dokážu si zostavovať svoj jedálniček tak, aby každá porcia bola vyvážená, čo sa týka hlavných živín a príjmu energie. Stane sa hlavne na spoločenských udalostiach, že je človek prinútený svoj systém narušiť, ale treba sa vedieť okamžite do neho vrátiť a eliminovať “škody” hneď na začiatku. Posledný príklad – kačacie hody na maminej oslave. Aj z toho sa dá vybrať. Polievka – vývar, mäsko zbavené kože, kapusta je zelenina, jedna lokša – sacharidy a pohár šampusu, ktorý sa dá piť počas celej akcie. Ak akcia presiahne trojhodinový interval, tak ešte kapustu a kúsok pečienky s jednou lokšou a môžete to zapiť druhým pohárikom šampusu. A oslava je vybavená bez “straty” priazne oslávenca a celej rodiny. A ešte ste za peknú. 😀 😀
Zuzana

Dobrý večer prajem. Práve som dočítala Vašu najnovšiu knihu a rada by som vyjadrila svoj názor :-). Bolo to nesmierne zábavné čítanie so správnou dávkou humoru, ktorá dodala knihe šťavu. Som nesmierne rada, že to nie je len zoznam receptov na varenie :-). Počas dvoch mesiacov, čo sa venujem zmenám v mojom živote som si už našla aj nejaké tie vlastné recepty a vylepšenia. Nesmierne oceňujem to, že ste si dal námahu a venoval čas zostaveniu jedálnička, ktorý môže byť veľmi nápomocný v živote každého, kto chce zmeniť spôsob stravovania. Je chvályhodné, že jedlá sú rýchle, jednoduché, suroviny dostupné a cenovo prijateľné :-). Prajem Vám, aby Vás humor neopúšťal, vždy ste mal o čom písať, aby Vám zdravie slúžilo a vždy ste mal okolo seba samých pozitívnych ľudí so skvelými nápadmi :-).

Mne kniha veru poslúži a teším sa na to, ako postupne prepašujem nejaké tie jedlá aj do nášho rodinného jedálnička :-). Mám doma troch chlapov :-). Dvoch synov (7r. a druhý 3r.) a jedného manžela :-). Je sa o koho starať, no prichádzam na to, že na seba som nejako zabudla … :-(. V každom ohľade už pracujem na zmenách a teším sa z každého dňa, čo mám pred sebou.PS: (moj vek je 35, to som tuším po absolvovaní 10 dňového e-mailového kurzu zabudla napísať ).Ešte raz želám všetko dobré a nech sa Vám darí :-).

Martina L.

Riadim sa Vasimi radami a jedalnickom (kniha, ktora je fakt super, lebo ja mam najvacsi problem vymysliet, co budem jest) uz 8. tyzden a vsetko fici tak, ako ma. Sedem kil dole, tuk (podla vahy, ktoru mam doma) klesol o viac nez 5%, boky su uzsie o 6cm, pas o 9cm.

Veronika

Dobry den, od 1.1.2015 som takou tajnou fanusickou, vsetko som si nastudovala na vasej stranke, v anonymite, aby sa „nic“ nestalo ak sa mi nepodari schudnut… 4.1.2015 som startovala, zostavovanie listka, zmenou navykovov, so vsetkymi radami… startovala som s vahou 85 KG a nikto mi neveril, ze ak budem jest viac ako predtym, ze schudnem… ze vobec vydrzim denne s hodinovou teoretickou pripravou a dalsou hodinou pripravou jedla na nasledujuci den… a dnes vsetci krutia hlavou, pretoze vazim 65 KG a ubytok je teda – 20 KG. Dakujem Vam z celeho srdca, ze zdielate vase skusenosti a davate ludom sancu na zmenu. PS: okrm kilogramov sa citim bajecne, mam viac energie a to je mozno aj viac ako ten ubytok vahy. Dakujem este raz !!

Jana

Nie som v tom sám. Podobný zážitok s chudnutím majú mnohí ľudia.

Ďakujem aj Ľubici Balentovej za to, že mi do knihy prispela nielen ilustráciami, ale aj svojím príbehom na zadnej stránke.

Už roky sa jej darí držať v skvelej kondícii. Hovorí o tom: „S Mirom Veselým sa poznám a riadim sa rovnakým životným štýlom, ako odporúča. Mám o 12 kíl menej a pás o 10 centimetrov menší a to už niekoľko rokov. Aj keď som už štíhla, musím dodržiavať rozumný režim. Teraz však už pri jedle myslím na to, čo je mi vzácnejšie. Vyprážaný rezeň, alebo to, že to, si oblečiem veľkosť S? Predtým som o tom takto neuvažovala. Faktom je, že keď som nosila veľkosť L, do kopca som šla veľmi ťažko. Jednoducho cítim sa zdravšia.“

Ľubica Balentová, maliarka

Kliknite sem a kúpte si knihu Jedálniček na chudnutie a získate 300 strán motivácie

Tip: Túto knihu vám ponúkam aj ako balík všetkých kníh Mira Veselého.

Tip: Vianočný balík…

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.395 g
Rozmery 155 × 225 × 22 cm
Kniha

Druhé podstatne rozšírené vydanie.
300 strán.
Brožovaná väzba, ofsetová tlač.
Použitý odľahčený papier. Je ekologickejší a ľahšia kniha sa lepšie číta. Papier má jemne krémovú farbu, vďaka tomu sa text lepšie číta.

ISBN

978-80-971633-4-1

Vydavateľ

Miro Veselý, 2017, druhá dotlač

Tiráž

Vydal Miro Veselý ako svoju 13. publikáciu.
Dátum vydania: 20. 9. 2017
Ilustrácie: © Ľubica Balentová http://www.lubicabalentova.sk
Sadzbu z písma Andulka zhotovil Miro Veselý.

Obsah knihy

12 Svet tučnie
13 Môj príbeh
21 Pred chudnutím sa poraďte s lekárom!
28 Hľadajte príčiny, prečo ste pribrali
48 Overte si či vôbec máte dôvod chudnúť
53 Ako odmeriate, či máte výsledky
69 Kedy a ako jesť?
76 Výživový rýchlokurz
97 Koľko jedla budeme jesť a prečo práve toľko?
102 Univerzálny návod na nákupy
129 Ako sa stravovať pri práci na zmeny
134 Pitný režim
140 Ako športovať
165 Čo vám pri športe pomôže vytrvať
168 Čo vás môže zastaviť
174 Chudnutie a bolesti chrbta
180 Lieky a výživové doplnky
185 Kde vziať na chudnutie čas
189 Stres
196 Relaxácia a odpočinok
199 Dokážete zvládnuť výnimky?
201 Závislosť
207 Vytvorte si mantinely, ktoré vás nepustia z cesty
209 Pripravte si spúšťače správneho konania
212 Pripravte sa na boj s najbližšími
222 Začnite si pripravovať novú identitu
233 Pevná vôľa
242 Schudli ste? Tak už nepriberte!
247 A čo keď všetko zlyhá?
251 Jedálniček na chudnutie
291 Vytrvajte! Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávajte
292 Literatúra na ďalšie štúdium
293 Zoznam bodov a zásad pri chudnutí