Jedálniček na chudnutie

Táto kniha bude za niekoľko dní vypredaná. Ak ste ju chceli, teraz je ten správny čas. 

Prečo sme tuční? Akými spôsobmi sa dá schudnúť? Ako sa dá vylepšiť kondícia? Čo variť, aby to bolo zdravé a pritom aby človek schudol? Aj o tom je kniha Jedálniček na chudnutie. Plus príbeh Mira Veselého ako schudol 35 kíl. Je to tučná kniha plná motivácie a informácií. Zloženie: 420 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

19,90 

Kniha Jedálniček na chudnutie – najnovšie, tretie vydanie z 1. 11. 2021 je novou verziou obľúbeného návodu na chudnutie.

Oproti vydaniu z roku 2017 v nej nájdete 10 receptov navyše a skracoval som text tak, aby sa vám ľahšie a rýchlejšie čítal. Predĺžil som môj príbeh a pridal odporúčanie, že okrem chôdze môžete použiť aj kolobežkovanie, ako dobrý a komplexný pohyb.

Chudnutie začína v hlave. V hlave je mozog. V hlave sú ústa. Nakŕmte svoj mozog informáciami o tom, čo vkladať do úst. O tom, koľko vážite totiž rozhoduje jediný človek na svete. Vy!

Trápite sa vo fitku. Obmedzujete stravu. Snažíte sa. Ale nič z toho! Váha stále ukazuje to zlovestné číslo… Zažil som ho. Pred rokmi som tiež bol tučný. Vedel som všetko možné o internete, fotení, filmoch. Ale nevedel som, ako jesť. Nevedel som, ako mám schudnúť. Ako si môžem vylepšiť kondíciu? Čo konkrétne si mám uvariť trebárs hneď na najbližšie jedlo?

V tejto knihe nájdete môj príbeh, ako som v roku 2003 schudol 35 kíl a tiež aj to, ako si udržiavam výsledky dodnes (2021). Od čitateľov viem, že si pochvaľujú mnoho inšpirácie, konkrétnych odporúčaní a motiváciu, ktorú v knihe našli. No a dobrým štartom je aj jedálniček čo máte jesť.

Čo by pre váš život znamenalo, keby ste schudli?

  • Cítili by ste sa príťažlivejšie?
  • Zlepšil by sa váš zdravotný stav?
  • Cítili by ste sa ľahší?

Áno. Presne také pocity opisujú ľudia, čo schudli.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.

Takto som vyzeral pred chudnutím a tesne po ňom… To, čo však na fotografiách nevidíte je pocit. Keď som bol tučný, bol som prakticky stále vyčerpaný. Nič sa mi nechcelo. Dnes mám 57 rokov a vďaka schudnutiu sa cítim oveľa lepšie.

Chceli by ste aj vy byť štíhli? Zlepšiť si kondíciu? Bez hladu a nezmyselných diét? Bez tvrdého cvičenia? Bez jojo efektu? To sú reálne výsledky, ktoré môžete dosiahnuť vlastným úsilím. Úsilím – teda na rovinu hovorím, že to nie je ľahké.

Informácie uvedené v tejto knihe môžu prispieť k tomu, aby ste sa naučili princípy zdravého životného štýlu. Odporúčania vychádzajú z klinickej obezitológie. Sú však rozprávané bežným, nie lekárskym jazykom človeka, ktorý sám schudol.

Možno už tiež máte dosť toho chaosu! Raz čítate, že treba jesť všetko len nízkotučné. Potom nájdete článok o tom, že slanina je zdravá. Nabudúce čítate, že nemáte raňajkovať. Iní zakazujú jesť po piatej popoludní. Potom zas narazíte na návod, že drastická diéta je ten najlepší detox. Sami asi cítite, že sú to všetko bludy. Komu ale veriť?  Mám návrh. Kúpte si knihu a niekoľko týždňov sa prísne riaďte tým, čo sa v nej dozviete. Výsledky uvidíte. Viem to. Často mi píšu čitatelia, ktorí schudli. Dodržali čo treba a teraz menia šatník – veci sú im už veľké. Mnohí sa tešia, že sa im zlepšilo zdravie, často to znamená menej liekov, ktoré potrebujú. 

Nemiešajte však dohromady rady z rôznych internetových stránok. Ak si totiž navaríte jedlo podľa môjho jedálnička, ale zjete ho podľa rady z internetu len polovicu, nebude to fungovať. Nefunguje ani to, ak jete zdravé a vhodné jedlo, ale dvojnásobok než treba… Nebude fungovať ani to, ak budete držať diétu podľa nejakého časopisu a cvičiť podľa mojej knihy.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Predstavte si aké by to bolo keby ste už nemuseli držať diéty? Ak ste už diétovali, poznáte to! Aj tak ste neskôr zas pribrali. Takže keď diéty nefungujú, nemá zmysel ich znova a znova skúšať.

Ako by sa Vám páčilo keby ste mohli chudnúť a pritom byť stále najedení?

Presne to sa dá, ak dodržíte návod z knihy Jedálniček na chudnutie. Napísal som ju tak, aby chudnutie nebolo tvrdou drinou. Žiadne prehnané utrpenie. Nemalo by zmysel ťahať veci na maximum. To málokto vydrží. My chceme chudnúť a to je úloha na dlhší čas. Potrebujete mať šancu, aby ste to vydržali.

Kniha má 288 strán. Prečítate ju zhruba za 10 hodín. Venujte jej každý deň hodinu a pol a už budúci týždeň budete o chudnutí vedieť oveľa viac, ako väčšina tučných. Môžete teda chudnúť zdravo a efektívne. Samozrejme, už od začiatku čítania si môžete začať podľa jedálnička pripravovať jedlá. Kým knihu dočítate, môžete za ten týždeň mať dva tri centimetre z pása dole. Potom už môžete chudnúť naplno. Mojim cieľom pri písaní knihy bolo, aby ste sa zhruba za mesiac chudnutia naučili všetko.

Keď sa to naučíte, už nikdy nepotrebujete jedálničky. Budete si vedieť sami pripraviť stravu. Už nebudete potrebovať výživových poradcov. Budete vedieť viac, než mnohí „poradcovia“, ktorí predávajú rôzne kokteily či extrémne diéty. Už nepotrebujete kupovať zázraky na chudnutie, pretože budete vedieť, že disciplína a sústredenie sú zázračná sila, ktorá prináša výsledky.

Keď sa to raz naučíte,
už nikdy nebudete potrebovať:

jedálničky Na chudnutie

Budete si vedieť sami pripraviť vhodnú stravu. Takú, ktorá vám chutí a aj vyhovuje.

výživových poradcov

Budete vedieť viac, než mnohí „poradcovia“. Aj tak väčšinou vedia len „poradiť“ nákup.

zázraky na chudnutie

Budete vedieť, že disciplína a sústredenie sú zázračná sila, ktorá prináša výsledky.

Kniha Jedálniček na chudnutie z vás spraví tak trocha odborníka na zdravý životný štýl. Vďaka nej budete vedieť všetko, čo o chudnutí potrebujete vedieť. Stačí to dodržať a vaše výsledky už budú trvalé. Ako to viem? Sám sa tým návodom riadim. Medzi rokmi 2003 a 2004 som schudol 35 kíl. Odvtedy si udržiavam získanú hmotnosť. Môžete sa to naučiť tiež. Táto kniha aj vám pomôže zmeniť svoj život. Dozviete sa:

Možno si kladiete otázku, prečo by ste mali kúpiť práve túto knihu. Veď o chudnutí toho už bolo napísaného priveľa.

Mnoho kníh o chudnutí sú len diéty.

diéty nefungujú

Diéta? To je stále dookola: Schudnete a znova priberiete. V mojej knihe sa naučíte systém varenia, ktorý môžete používať trvale. Preto po schudnutí už nepriberiete. Samozrejme, nemôžete ale po schudnutí zas začať jesť nezdravo…

zložité recepty sú zlé

Kto by už chcel variť zložité jedlá? Pri chudnutí aj tak môžete zjesť len pomerne malú porciu. Neoplatí sa vyvárať celé poobedie. Preto v mojej knihe nájdete rýchle recepty. Navaríte rýchlo. Môžete žiť svoj život, nie pol dňa krútiť varechami.

tvrdý tréning netreba

Buďme realisti – koho baví cvičiť, ten nebýva tučný. V mojej knihe vás pošlem len na rýchlejšie prechádzky. Na chudnutie fungujú perfektne. Nepotrebujete nervózneho  trénera, ktorý vás s píšťalou naháňa bežať do schodov.

Mnoho ľudí nečíta knihy. Dúfajú. Že všetko čo treba sa dá nájsť na internete. Toto tvrdenie síce je pravdivé, ale len čiastočne. O chudnutí je internet plný informácií – avšak väčšina je tam len preto, aby vás nenápadne presvedčila, že niečo chcete kúpiť. Manipulatívne, nepresné a chybné informácie. Odborník to rozpozná na prvý pohľad. Ale začiatočník ľahko naletí a niečo si kúpi. Peniaze fuč, čas fuč, výsledok nula.

Za tie roky, čo sa venujem téme chudnutia (od roku 2003) som o tom postupne napísal 5  kníh o chudnutí. Najznámejšou bola kniha Ako som schudol 35 kíl. Tá vznikla z mojej prvotiny Chudnutie v sebaobrane. Okrem toho som vydal Rýchlokurz chudnutia, Scenár na chudnutie a Ako schudnúť rýchlo. Začalo to byť pre čitateľov neprehľadné. Niektoré informácie boli len v jednej knihe. Iné sa opakovali vo všetkých. Preto som sa začiatkom roka 2017 rozhodol upratať. Pol roka som prechádzal a triedil texty všetkých kníh. Nakoniec som pripravil jedinú knihu, v ktorej je všetko dôležité, čo čitateľ potrebuje vedieť, aby začal chudnúť. Nuž a potom som to zas nevydržal a celý rok 2021 som knihu zas prechádzal a mierne upravoval podľa najnovších informácií. Hlavne som aj krátil text, aby tam bolo len to dôležité. 

Rozhodol som sa pre názov Jedálniček na chudnutie. Už tým chcem zdôrazniť, že najmä jedlo rozhodne o vašom úspechu. No v skutočnosti dôležitejšia časť knihy nie je samotný jedálniček. Dôležité je rozumieť, ako to celé funguje. Preto je tá kniha tak podrobná. Ak sa vám vďaka vášmu úsiliu podarí dosiahnuť výsledky, pozdvihne to vašu sebadôveru.

Chápem, že nie každý je pripravený robiť vo svojom živote veľké zmeny. 

Je príjemné chodiť na grilovačky, jedávať koláčiky a piť malinovky. Avšak následky sú dosť tvrdé. Obezita. Človek sa cíti ako slon v porceláne. K tomu ťažkosti so zdravím. Pritom zmeny, ktoré sa môžete z knihy naučiť nie sú až tak brutálne, ako by sa možno zdalo.

Naučíte sa inak variť a jesť. Vďaka tomu začnete nielen chudnúť. Strava v mojom jedálničku je nastavená tak, aby podporovala zdravie. Znižuje v tele celkový zápal. Dodáva vyvážené zloženie živín. Prospieva srdcu a cievam. Podporuje zdravú črevnú mikrobiotu. Vyvoláva pocit sýtosti. Dodá vám energiu na celý deň.

Naučíte sa, ako cvičiť. Rýchla prechádzka vám pomôže schudnúť veľa slaniny. Podporí váš srdcovocievny systém. Ak vám to nebude proti srsti, odporučím vám cvičiť pomerne ľahké cvičenie s lanom SM Systém. (Na obrázku.) To pomôže vášmu správnemu držaniu tela a vyrieši prípadné bolesti chrbta. No a niekedy o pol roka, alebo o rok môžete pridať aj ľahšie posilňovacie cvičenia. Sú skvelé, ale nezaraďte ich hneď. Telo nemá rado nárazové zmeny.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Berte preto knihu Jedálniček na chudnutie ako pohľad do kuchyne človeka, ktorý sa rozhodol vzdorovať jojo efektu. Určite vám to nebude chutiť tak, ako jedlá starých materí. Nie je tam nič vyprážané, takmer žiadne mäso, málo mliečnych výrobkov. Ale so skúsenosti viem, že aj na takéto jedlá sa dá rýchlo zvyknúť. Sú fajn. Ak si mám udržať nízku váhu, aj tak nemôžem toho pojesť priveľa. Čím je jedlo chutnejšie, tým ťažšie sa odoláva nedať si dupľu.

Môj jedálniček sa bude hlavne páčiť ľudom,ktorý chcú ušetriť čas. Sú to totiž mimoriadne jednoduché jedlá. Príprava 5 až 15 minút. Nájdete tam aj recept, ktorého príprava zaberie možno 10 sekúnd. Často stačí spojiť len tri či štyri ingrediencie a jedlo je na svete. Nie je to efektné. Nedostal by som za to michelinskú hviezdu. (To skôr michelinskú facku.) Ale šialene to šetrí čas. Nevediem kuchyňu v dobrej reštaurácii. Žijem svoj život a varenie je len jeho malou súčasťou. Nepodľahnite tradícii, že gazdiná má stáť v kuchyni 8 hodín, aby pripravila nedeľný obed.

Tip: Skúste si jedálniček na chudnutie – rozpis na týždeň. Môžete si tak ihneď overiť, že tento jedálniček je jednoduchý a pritom účinný.

Chcem, aby ste žili svoj život a neprekrútili varechami pol dňa. Navyše vám navrhujem jedlá opakovať. Ak si dnes uvaríte špagety, máte obed aj večeru. Možno aj na zajtra.

S takýmto prístupom sa v knihách od šéfkuchárov nestretnete. Tí môžu každé jedlo postaviť na efekt. Navrhnú vám pridať pol deci jelenieho vývaru, tri a pol čučoriedky natrhané pri svite Luny, čerstvé huby shitake a podobné ingrediencie. Ale ak nežijete v rozprávke 12 mesiačikov, tak je problém ich zohnať.

Ja som sa rozhodol stáť nohami na zemi. Je efektné odporúčať v knihe mango. Choďte ho ale kúpiť! Kus stojí viac, než celé bežné jedlo. Aj tak je to hazard, či to nezrelé mango po troch týždňoch dozreje, alebo len zhnije. Takže v mojom jedálničku som takéto pasce pre čitateľov nenechal. Pracujem len s bežne dostupnými surovinami. Nepíšem knihy na efekt.

V tejto knihe je jedálniček, ktorý už vyše 10 rokov roky bežne používam. Kto ma poznáte tak viete, že taká strava funguje.

Jedálniček som po rokoch praxe trocha upravil. Ešte donedávna v ňom boli všetky jedlá rovnocenné. V poslednej dobe sa však ukazuje, že zdravšie je jesť len 3-krát denne. Preto som rozpis prepracoval tak, že budú tri hlavné jedlá a dve menšie.

Niekto si varí len pre seba. Ak si navaríte špagety na obed, nebudete predsa variť jednu porciu. Môže to byť aj večera a trebárs zajtrajší obed. Ak ale varíte pre rodinu, potom tie špagety zjete čerstvé a všetky sa zjedia. Na večeru už budete môcť variť iné jedlo. S takýmito situáciami v knihe počítam.

Okrem toho je v knihe veľa informácií o jedlách a ich zložkách. Budete vedieť:

Veľkú časť knihy som venoval aj psychológii. Nájdete v nej veľa trikov z praxe, akými môžete podporiť svoj zámer schudnúť. Táto časť knihy je možno ešte užitočnejšia, než samotné recepty!.

Práve udržateľnosť výsledkov som chcel v knihe zdôrazniť. Toto je životný štýl, ktorý ak dodržíte dlhodobo, budete sa cítiť dobre, nebudete priberať a vaša kondícia sa zlepší. Nie je to práve vždy tá najpohodlnejšia cesta, ale odmenu si môžete vychutnávať trvale. Zmeniť životný štýl je ťažké. Človeka to stále láka vrátiť sa do starých koľají. Do pohodlia. Je preto výhodné ak poznáte triky, ktoré vás budú držať na nepohodlnej ceste. Keď ňou prejdete, vytvoríte si tak nové koľaje. O to ľahšie sa vám po novej ceste začne ísť.

Je vám ľahko, ak nie ste ťažkí. 

A je tak ťažké zostať ľahký.

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Jedálniček na chudnutie sa zvyčajne rýchlo kamsi stratí. Preto vám v tejto knihe dám najskôr kŕdlik tipov, ktoré vám pomôžu udržať sa na dobrej ceste aj bez jedálničkov.

Chudnutie je vec medzi vami a vašou vidličkou…

Na pár týždňov dodržte odporúčania z tejto knihy. Zhodíte niekoľko kíl. Bez drastického cvičena a tvrdej diéty. Potom si vyberiete, čo chcete ďalej.

Pripravte si páčidlá a chápadlá! Bol by som rád keby sa vám táto kniha páčila a bola ľahko pochopiteľná. Ja si pripravím dúfadlá a budem dúfať, že sa všetko podarí.

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia som bol dieťa. Rok 2000 bol vzdialenou neznámou. Magické číslo 2000 sľubovalo revolučné zmeny a pokrok. Tešili sme sa, že nebudeme musieť pracovať, všetko už budú za nás vykonávať roboty. Nebudeme musieť chodiť. Budeme mať pohyblivé chodníky, vznášadlá, výťahy.

Nebudeme sa musieť obťažovať ani len s jedením. Ráno si dáme tabletku a hotovo, vybavené. Táto predstava sa vlastne už začala plniť. Pohybu máme naozaj čoraz menej. Aj keď chodníky sa ešte nehýbu všade, v supermarketoch a na letiskách už sú. Bežne sa vozíme autami. Strava je oproti prirodzenej potrave vysoko koncentrovaná. Malá čokoládová tyčinka dá toľko energie, ako obed. Veľa práce naozaj robia roboty, domáce spotrebiče, stroje. Čoraz viac práce sa dnes vykonáva pri počítači, nie svalmi.

Následky? Ľudstvo tučnie. Už sa hovorí o epidémii obezity. Aj deti sú dnes často tučné. Pred štvrťstoročím bolo bežné vidieť deti hrať loptové hry, skákať cez švihadlo a behať. Dnes sedia pred počítačom, alebo s mobilom, vreckom čipsov a energetickým nápojom v ruke. Takýto životný štýl sa však vypomstí na zdraví. U niekoho skôr, u iného neskôr.

Viac ako polovica Slovákov má vyššiu hmotnosť, než by mala mať. Viete si predstaviť, aký mediálny škandál by vyvolala choroba, ktorá postihla vyše 50% národa? Novinári by šaleli. No keďže ide „len“ o obezitu, netreba sa tomu venovať vôbec. V niektorých krajinách sa už začína považovať za normálne, ak máte len nadváhu.
Kto má na tučnenie „nábeh“, ten má dve možnosti. Buď začne strážiť svoju hmotnosť, alebo nič nezmení a bude stále priberať. Možno bude priberať len zo dve – tri kilká ročne. (Často aj 5 až 6 kíl ročne!) Ale zrátajte si to. O desať rokov je to 20 – 30 kíl… Tak prichádza obezita. Potichu, pomaly. Na tanieroch s chutnými jedlami, v sladkých malinovkách, v pohodlí, vo vašom aute… Pri hladkaní mobilu v noci, miesto spánku. Rozpoznajte ju včas.

A mimochodom: Chudnutie je tá ľahšia časť. Ťažšie je udržať si to. Počítajte s tým hneď od začiatku.

O knihe napísali

Miro píše o princípoch chudnutia, ktoré sú odborné a na sebe ich má aj odskúšané. A čo je dôležité, že v praxi skutočne aj fungujú.
Jozef Klucho, gastroenterológ
Gastroenterologická ambulancia Nové Zámky
Je veľa ľudí, ktorí by chceli schudnúť. Menej tých, ktorým sa to aj skutočne podarí. A ja poznám len jedného, ktorý vie nadobudnuté skúsenostia vedomosti takto vtipne dať aj na papier. To, čo som ja ako tréner prácne študoval, vie Miro podať čitateľovi jednoducho, po lopate a pre neho charakteristickou zábavnou formou.
Dávid Zeman, diplomovaný tréner 1. triedy
telocvikari.sk
Kniha Mira Veselého, ktorá vychádza už v treťom vydaní, je unikátnym dielom človeka, ktorý všetko to, čo v nej opisuje, prežil na vlastnej koži. Nie sú to len teoretické analýzy rôznych autorov, ale skutočný príbeh naozajstného človeka. Pre mňa je to otvorená kapitola, ku ktorej sa vždy vraciam, keď sa ráno postavím na váhu. Autor v nej pomenúva všetko svojím neobyčajným šarmom, nadhľadom a s príslovečným humorom. To, čo si hádam najviac vážim na tomto diele je to, že problém chudnutia nie je v diétach, ale v hlave každého z nás. Ak toto pochopíme, tak nikdy nebudeme mať problém s obezitou. Miro to napísal tak, aby sme to pochopili.
Jozef Čuha, psychológ
MCPM

O knihe ďalej napísali:

Ďakujem aj Ľubici Balentovej za to, že mi do knihy prispela nielen ilustráciami, ale aj svojím príbehom na zadnej stránke.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny žovotného štýlu.

Už roky sa jej darí držať v skvelej kondícii. Hovorí o tom: „S Mirom Veselým sa poznám a riadim sa rovnakým životným štýlom, ako odporúča. Mám o 12 kíl menej a pás o 10 centimetrov menší a to už niekoľko rokov. Aj keď som už štíhla, musím dodržiavať rozumný režim. Teraz však už pri jedle myslím na to, čo je mi vzácnejšie. Vyprážaný rezeň, alebo to, že to, si oblečiem veľkosť S? Predtým som o tom takto neuvažovala. Faktom je, že keď som nosila veľkosť L, do kopca som šla veľmi ťažko. Jednoducho cítim sa zdravšia.“

Ľubica Balentová, maliarka

Jedálniček na chudnutie

Táto kniha bude za niekoľko dní vypredaná. Ak ste ju chceli, teraz je ten správny čas. 

Prečo sme tuční? Akými spôsobmi sa dá schudnúť? Ako sa dá vylepšiť kondícia? Čo variť, aby to bolo zdravé a pritom aby človek schudol? Aj o tom je kniha Jedálniček na chudnutie. Plus príbeh Mira Veselého ako schudol 35 kíl. Je to tučná kniha plná motivácie a informácií. Zloženie: 420 gramov nestráviteľnej celulózy, ktorú môžete zhltnúť len očami. Využiteľná energia: 0 kcal, ale nakopne vás (dúfam).

19,90 

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.