Nová kniha: V bubline internetu

Kniha o internete, mobiloch a počítačoch a najmä: o kyberpriestore. 

Aj keď počítače sú tu s nami už vyše 30 rokov, ešte stále je to vlastne celkom nová technológia. Začíname vedieť, ako s nimi robiť. Avšak už sa začali ukazovať aj prvé riziká, aké môže používanie počítačov a internetu prinášať. O tom v novej knihe píšem.

O mnohých hrozbách dnes ľudia ani nevedia. Zdá sa, že si len tak zdieľame veci na internete, alebo jednoducho vyhľadávame, čo nás zaujíma. Zdanlivo je všetko v najlepšom poriadku. V skutočnosti však touto našou aktivitou okolo seba tkáme neviditeľnú pavučinu. Vytvárame okolo seba niečo, ako bublinu. 

V bubline potom vidíme len to, čo nás baví. Stretávame určitých ľudí. No neuvidíme veci, ktoré sú možno oveľa dôležitejšie. 

Čo je horšie, táto informačná bublina je prostredie, v ktorom sa dobre cítime. Preto mnohí môžu začať byť závislí od používania mobilu, či internetu. 

Prečítajte si novú knihu V bubline internetu. 

Máte to zadarmo? Potom ste výrobný nástroj.

Používate sociálnu sieť? Mali by ste mať úplne jasno v jednej veci: Ste tovar. Ste bezplatný výrobný nástroj v ich fabrike na peniaze. Váš životný čas je ich produktom. Vy sa pozeráte a sociálna sieť za to inkasuje. 

Sociálna sieť je nahraditeľná. Bežným životom. Avšak ak nahradíte bežný život sociálnou sieťou, vo výsledku sa budete cítiť horšie. Pravidelní používatelia sociálnych sietí trpia často na depresiu.

Sociálne siete sú hra. Zamestná vašu pozornosť, aby ste si nevšimli, že nerobíte nič, len čítate čo za hlúposti to tam sú. 

Sledujú každý váš krok. Vedia kto ste, kde ste, čo vás teší a trápi. Ako vyzeráte, s kým a čo si píšete. S kým sa poznáte a kde nakupujete. Keby to bolo KGB, posielali by sme im toľko dát? 

Miro Veselý

Autor knihy Jedálniček na chudnutie

Informačný chaos

Informačný chaos vytvárajú záujmové skupiny zámerne. Zmätený divák totiž nevie komu a čomu veriť. Oveľa ľahšie sa dá zmanipulovať. Obchodník mu ľahko predá zbytočnosť. Alebo mu nasadí hlúpu myšlienku. Prípadne nastrčí hlúpeho politika.

Viete čo jesť? Kde kúpiť dobré potraviny? S kým sa poradiť pri nakupovaní novej záhradnej kosačky? Koho voliť? Ako sa liečiť ak ochorieme? Dá sa veriť novinárom? Sú lekári podplatení? Je sója zdravá, alebo škodlivá? Nahradí výživový doplnok jedenie zeleniny? Stačí ak trocha zapochybujete a už vás majú!

Tieto veci ma v poslednej dobe znepokojujú. Ak ich budete poznať, máte väčšiu šancu že si ubránite zdravý rozum i svoje peniaze. Preto som posledný rok o tom písal knihu. Volá sa V bubline internetu

Tieto myšlienky sú vybraté z knihy

V bubline internetu

Napísal som ju aby ste sa nestali otrokmi v cudzej továrni na peniaze.

Ukážem vám v nej veľa manipulatívnych techník, ktorými nám špekulanti predávajú nezmyselné výrobky a aj myšlienky. Ukážem vám, ako sa IT firmy aktívne a cieľavedomo snažia vyvolať našu závislosť od ich infraštruktúry. Prečo to robia? Pretože na tom, že predajú našu pozornosť skvelo zarobia. Ak o tom viete, môžete sa podľa toho zariadiť. V knihe nájdete aj mnoho ukážok techník nátlakového predaja a mnohé myšlienkové pasce. Nech neskočíte na lep podvodníkom, šarlatánom a propagande.

Miro Veselý - jednoducho o zložitom

Od roku 1997 sa venujem internetu. Na prelome tisícročí som písal web digi-foto.sk o tom ako fotografovať. V tom čase som bol tučný. V roku 2004 som schudol a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Aktuálne sa venujem filmovaniu videí nielen pre vlastný Youtube kanál, ale aj pre zákazníkov. Občas píšem články o filmovaní, strihu a farbení videa.

Nemôžem zaručiť, že podobné výsledky ako vidíte na fotografiách a vo výsledkoch chudnutia dosiahne každý. 
U rôznych ľudí sa chudnutie a jeho priebeh môžu líšiť.
Konzultujte so svojím lekárom vhodnosť chudnutia a plánované zmeny životného štýlu.